Kočner mal mať svojich ľudí na polícii aj na prokuratúre.  Niektorí prokurátori s nám mali tiež komunikovať cez plaikáciu Threema.  Podchytené mal mať aj kľúčové súdy ako Okresný súd v bratislavskom Starom Meste, petržalský súd aj Krajský súd v Bratislave. Podľa medializovaných informácií mal mať kontakty aj na Najvyššom súde. Práve takýmto spôsobom mal okrem ovplyvňovania jeho vlastných káuz a sporov na súdoch získavať detailné a veľmi citlivé informácie z iných prípadov. Tie potom mohol využiť vo svoj prospech.

Zo zaistenej komunikácie cez šifrovanú aplikáciu Threema vyplýva, že si od novembra 2017 do mája 2018 mal veľmi často písať aj s vtedajším podpredsedom Okresného súdu Bratislava I Vladimírom Sklenkom.

Vladimír Sklenka
Vladimír Sklenka
Zdroj: Štefan Puškáš

Komunikácia Kočnera, Sklenku a Jankovskej sa dokoncala mala prelínať. Ak Jankovská chcela niečo prezistiť u 🍷 (tak označovali Sklenku), Kočner mu mal hneď písať. A naopak, keď sa Sklenka pýtal na “Monču”, vzápätí jej mala "ťuknúť" správa v mobile.  Trojica Kočner-Jankovská-Sklenka tak mala fungovať ako jeden tím.

Sklenka bol v tom čase podpredsedom kľúčového okresného súdu v hlavnom meste a zodpovedal za obchodný úsek. Okresný súd Bratislava I je aj sídlom obchodného registra. Kočner vďaka svojmu mobilu tak mal vedieť, čo sa dialo v obchodných sporoch, ktoré považoval za dôležité či obchodne príťažlivé. Mal sa aj zaujímať aj o  dianie okolo advokáta Radomíra Bžána.

Kočner sa mal veľmi zaujímať aj o zápisy v obchodnom registri. Takto mal získať prehľad o konkurencii a o tom, aké zmeny sa v iných firmách diali. Informáciami ho mal zásobovať práve Sklenka. Rovnako ako Jankovskej, aj jemu polícia v auguste zaistila mobil.

Dôvodom mala byť komunikácia s Kočnerom a podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, korupcie a zasahovania do nezávislosti súdu.

Mohlo by vás zaujímať: