V parlamente neobsedel, išiel radšej na nákup. V čase, keď jeho kolegovia v pléne Národnej rady horlivo diskutovali o ostro sledovanej novele rokovacieho poriadku, poslanec za hnutie OĽaNO-NOVA Gábor Grendel si našiel iný program. Grendel, pravá ruka bývalého poslanca Daniela Lipšica, si to namieril do jedného z bratislavských nákupných centier, kde sme ho stretli krátko po pol siedmej večer.

Lipšicova pravá ruka a známa tvár JOJ-ky: Pikantné esemesky plné vášne?

V parlamente je vtedy, keď má šancu, že bude ešte vystupovať.
Zdroj: Martin Domok

V parlamente je vtedy, keď má šancu, že bude ešte vystupovať.
Foto: Martin Domok

Kauza Grendel vs. novinári naberá na obrátkach: Mika sa rozhodol pre rázny krok!

To, že odišiel ešte predtým, ako sa rozprava skončila, otvorene priznal. Podľa vlastných slov opustil parlament niekedy po pravidelnom hlasovaní, ktoré býva o piatej. „Vyzeralo to tak, že sa už nedostanem na rad, takže áno, odišiel som skôr ako o 19. hodine,“ povedal Grendel. O čom sa presne v tom čase v pléne hovorilo, si opozičný poslanec už spomenúť nevedel.

Lipšic a Grendel už majú v rukách obvinenia. Ako zareagovali?

 

Po chvíli rozmýšľania prišiel na to, že reč bola v ten deň v parlamente o novom rokovacom poriadku. Ospravedlniť sa snažil tým, že podľa neho v tom čase už v rokovacej sále neboli ani ďalší poslanci. V nákupnom centre si vybavil hneď niekoľko osobných záležitostí. Skorý odchod z parlamentu sa mu vyplatil aspoň v tom, že do jeho zbierky pribudol ďalší pár topánok. Jednou cestou si už rovno vyzdvihol aj oblek z čistiarne, v ktorom sa na druhý deň ukázal v Národnej rade.

Do zbierky mu pribudol ďalší pár topánok.
Zdroj: Vlado Benko jr

Do zbierky mu pribudol ďalší pár topánok.
Foto: Vlado Benko jr.

V tom, kedy treba sedieť v parlamente a kedy už nie, má, zdá sa, opozičný poslanec, ktorý za svoju prácu berie mesačne dokopy 3 346 eur, jasno. „Závisí to od priebehu rokovania a do toho, či je šanca, že ešte budem vystupovať, alebo už nie. Je to rôzne,“ vysvetľoval Grendel, či je pre neho takýto skorý odchod z parlamentu pravidlom. Od septembra až dodnes pritom poslanci strávili rokovaním 37 dní.