Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vydal pred pár dňami podľa spomínaného portálu príkaz na zadržanie nitrianského podnikateľa a syna majiteľa bezpečnostnej služby Bonulu Norberta Bödöra. Ten sa mal dostaviť na výsluch. Tieto informácie sa však dozvedel a na políciu prišiel s tým, že je pripravený spolupracovať s políciou. Podnikateľa vypočuli avšak nezdržali. 

Vyšetrovatelia už Bödöra podľa portálu Aktuality.sk chceli zadržať už v novembri. Celý proces mal však stroskotať na Úrade špeciálnej prokuratúry. Ten totiž tento postup navrhoval. Policajti zároveň údajne chceli, aby u neho urobila aj domová prehliadka. 

Norbert Bödör: Syn majiteľa Bonulu
Norbert Bödör: Syn majiteľa Bonulu
Zdroj: Archív

Bödöra podozrievajú kvôli tomu, že sa mal tiež nejakým spôsobom podieľať na sledovaní niekoľkých slovenských novinárov. "Uvedomujete si, ako mňa toto poškodzuje? V dobrom. Teraz sa budú hľadať ľudia, ktorí sa budú vyviňovať, je to nenormálny stav,“ povedal Bödör pre portál. Zároveň dodal, že na políciu prišiel sám. Nepovažuje to za neštandardné. Spájanie s vraždou alebo sledovaním novinárov odmietol. 

Sledovanie novinárov si podľa Denníka N objednal rok pred vraždou kontroverzný podnikateľ Marian Kočner u niekdajšieho šéfa kontrarozviedky SIS Petra Tótha. Ten mal ako utajený svedok spolupracovať s políciou. 

Kočner - Bödör - Gašpar - Krajmer - Hraško

Nitriansky podnikateľ svoj vzťah s Kočnerom, ktorý momentálne sedí vo väzbe v Banskej Bystrici, komentovať takisto odmietol. Kočnerove auto však pár týždňov po vražde investigatívneho novinára parkovalo pred jeho hotelom Zlatý Kľúčik v Nitre. 

Známa je aj väzba Bödöra na policajného exprezidenta Tibora Gašpara, s ktorým je rodina. Kvôli blízkym vzťahom s ním sa z polície musel okrem Gašpara porúčať aj Róbert Krajmer. Ten šéfoval protikorupčnej jednotke. Bol to práve on, kto sa z neznámych dôvodov, objavil na mieste vraždy Jána Kuciaka. Spoločnosť mu vtedy robil šéf NAKA Peter Hraško. Ten už tiež po analýze, ktorú si dal spraviť šúčasný policajný prezident Milan Lučanský, odišiel do civilu. 

Po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa v obci, kde k ohavnému činu došlo, objavil aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky Robert Krajmer. V spoločnosti Petra Hraška.
Po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa v obci, kde k ohavnému činu došlo, objavil aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky Robert Krajmer. V spoločnosti Petra Hraška.
Zdroj: Michal Smrčok

Lučanský avizoval, že tak robí, aby nevznikli pochybnosti pri vyšetrovaní ohavnej smrti dvoch mladých ľudí. Zdá sa však, že po prekvapivom Bödörovom príchode na políciu, informácie naďalej unikajú.

Bödör prehovoril

Právny zástupca Bödöra Eugen Cimmermann uviedol, že zásadne odmieta "mediálne hry Denníka N smerujúce k poškodeniu dobrého mena" jeho klienta. Podľa jeho slov nemal Bödör nikdy nič spoločné s marcovými udalosťami. "O pripravovaných krokoch polície nemal môj klient žiadne informácie a je pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť ako ktorýkoľvek občan Slovenskej republiky," doplnil.

Polícia tiež niektoré informácie spochybňuje. Čo konkrétne, sa dočítate na nasledujúcej strane: