NS sa na dnešnom neverejnom zasadnutí stotožnil s uznesením Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a ani on nevidel na zmenu dôvodov väzby pre Jankovskú s Molnárom. „Najvyšší súd zamietol ako nedôvodnú sťažnosť Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podanú proti uzneseniu ŠTS z 23.4.2021, ktorým bolo rozhodnuté, že sa nemenia dôvody väzby u obvinených JUDr. Moniky J. a JUDr. Richarda M.,“ informovala hovorkyňa NS Alexandra Važanová.

Dôvod pre rozhodnutie NS bol ten, že nezistil vecný dôvod na prokurátorom navrhované rozšírenie dôvodov väzby u obvinených na ďalšiu stíhanú trestnú činnosť (tzv. Víchrica), keďže už skorším rozhodnutím súdu bola u obidvoch obvinených väzba nahradená prijatím peňažných záruk a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Medzitým sa ale veci zmenili. Jankovská bola po prepustení z väzby za kauzy Búrka a Víchrica zadržaná a "otočená" späť. Tentokrát ju vzali do väzby v kauze Fatima. Už zajtra bude Okresný súd v Trenčíne rozhodovať o Jankovskej žiadosti o prepustenie na slobodu.