Z prieskumu vyplýva, že vládnej strane Smer-SD šliape na päty Dankova SNS a Sulíkova SaS. Kým v septembri by smerákov krúžkovalo 29,6 % respondentov, v súčasnosti si je Ficovou stranou istých 27,5 % z nich, čo by znamenalo 44 mandátov. Ide o prepad o 2 percentuálne body. Smeru mohla ubrať preferencie kauza Bašternák, pre ktorú sa snažila opozícia odvolať Roberta Kaliňáka z ministerskej stoličky. Dobré svetlo na smerákov nevrhá ani prípad resocializačného zariadenia Čistý deň.

VIDEO Bašternákov luxus: Pozrite si, ako žije Kaliňákov chránenec!

ODHALENIE Kotleba v politike bohatne. Po pol roku nová vila

K dobrému výsledku si môže gratulovať opozičná SaS, ktorým by dalo hlas 17,7 % voličov. Keby sa o novom zložení parlamentu rozhodovalo dnes, saskári by v ňom mali až 28 svojich poslancov.

SNS by podľa prieskumu vzrástol počet voličov na 15,4 %. V praxi to znamená, že národniari by v NR SR získali 24 mandátov. Okruh svojich voličov si mohli rozšíriť aj z radov Kotlebovej ĽS NS, ktorej klesli preferencie zo septembrových 11,1 % na hranicu 8,7 %.

Oproti júlu si polepšila aj strana Most-Híd. V októbri by ich volilo 7,2 % voličov oproti 5,8 % nameraných v septembri. Ďalej by nasledovalo OĽaNO-NOVA, ktorá zaznamenala najväčší prepad. Získali by len 6,4 %. Ide o stratu viac ako 3 percentuálnych bodov, keďže v septembrovom prieskume získali sympatie 9,5 % respondentov.

Do parlamentu by sa ešte dostalo hnutie Sme rodina - Boris Kollár so 6,2 % a KDH s 5,9 %.