Po tom, čo v parlamente poslanci odmietli zmrazovať platy v zrýchlenom režime a po vyhlásení predsedu Mostu- Híd Bélu Bugára, ktorý bol premiérovým konaním prekvapený, rovnaké pocity prežíval aj Hrnko.

Bugár reaguje na Ficove šokujúce slová: Zvolil zlú cestu!

Zdroj: TASR

"Bol som prekvapený z vystúpenia premiéra Fica," povedal na úvod tlačovej konferencie Hrnko. "Nechápem ho a som osobne dotknutý," vyhlásil nahnevane. Dôvodom je príprava zákona, ktorá sa týkala platov ústavných činiteľov práve z dielne národniarov. "Vyriešil by mnoho vecí, ktoré sú dnes sporné," uviedol. Narážal tak na nepomer platov sudcov a poslancov. "Nemôžeme prijímať obmedzenia, napríklad pri majetkových priznaniach a na druhej strane povedať, že poslanci nemôžu rozmraziť svoje platy," pokračoval nahnevaný Hrnko. Podľa neho neexistuje žiaden ekonomický dôvod, kvôli ktorému by museli poslanecké platy ostať zmrazené.

Matečnej odkaz hovorí za všetko. Má strach z novej funkcie vo vláde?

Správanie Fica tak pre Hrnka ostáva záhadou. Pripravovaný materiál "bol plánovaný s plnou podporou predsedu vlády a mal vyriešiť aj ďalšie veci, ktoré súvisia napríklad s maródkou poslancov," začal horliť podpredseda SNS. "Toto všetko bolo pripravené v auguste. Pán premiér povedal, že po voľbách, potom neviem, čo sa stalo a teraz navrhne, aby to bolo v skrátenom legislatívnom konaní. My poslanci, sme to nevedeli. Nazdávam sa,že v tomto štáte je bezprávny stav spôsobený sudcami svojim vlastným rozhodnutím, ktorí si vytvorili svoj samostatný systém," vyhlásil rozčúlene.

Zmajkovičová v tom má jasno. Všetci muži by mali byť ako Fico!

Toto sa Ficovi páčiť nebude. Nahnevaný Hrnko horúčkovito chrlil jeden argument za druhým. "Akékoľvek ďalšie hlasovanie, a to Fico ako právnik musí vedieť, by bolo mimo Ústavy. Nemôžu tu byť takí, čo si prisvojili svoje veci, ktoré im nepatria," pokračoval a otvoril tému neúmernej odmeny pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána. "Kto tu hovorí o šetrení? Nech sa tu teraz niekto nehrá na na nejakého mecenáša, ktorý ma sociálne cítenie a chodí robiť na zmeny do fabriky," odkázal premiérovi.

Poslanec Klus oslávil Deň vďakyvzdania. Prekvapujúci dôvod, prečo si uctil tento americký sviatok!