Centrom Bratislavy v nedeľu pochodovalo približne 50.000 ľudí z celého Slovenska s cieľom verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a prijatie súvisiacich legislatívnych zmien. Pochod bol vyvrcholením série podujatí, ktoré sa začali už minulý týždeň v piatok.

K pochodu sa prihlásili aj viaceré koaličné či opozičné strany a hnutia, medzi nimi napríklad SNS, OĽaNO, ĽSNS a Sme rodina či zástupcovia mimoparlamentných strán KDH či Kresťanská únia. Svoje názory na spomínaný pochod sa však rozhodli vyjradriť na sociálnych sieťach viacerí ľudia, medzi nimi aj zamestnankyňa kancelárie prezidentky Henrieta Hajtová. Tá si servítku pred ústa nedávala a na sociálnej sieti zverejnila fotografiu, ktorá kritikou nešetrila. 

Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia kancelárie prezidentky sa vyjadrila kriticky na adresu Národného pochodu za život, ktorý sa konal uplynulý víkend.
Zdroj: facebook J.B.

 

Jej slová však neostali bez povšimnutia. Poslanec za Smer Juraj Blanár verejne vyzval prezidentku aby v tejto veci konala. "Vyzývam pani prezidentku, aby vyvodila okamžite konzekvencie proti pani Henriete Hajtovej za jej nenávistné a bezprecedentné vyjadrenia na adresu účastníkov pochodu za život. Toto je neprijateľné, aby sa z kancelárie prezidentky SR šírila nenávisť proti ľuďom, ktorí vyjadrujú demokraticky svoj názor. Ak tak neurobí, potvrdí, že jej vyjadrenia počas kampane boli len prázdne reči," napísal na svojom facebookovom profile Blanár.

Čaputová plánuje konanie Hajtovej po svojom návrate spoza veľkej mláky riešiť. "Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť," informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. 

FOTOGRAFIU ZAMESTNANKYNE PREZIDENTSKEJ KANCELÁRIE NÁJDETE V GALÉRII.

 

Mohlo by vás zaujímať: