Na základe komunikácie slovenského veľvyslanectva v Berlíne s Krízovým reakčným centrom nemá slovenské ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí informácie, že by medzi mŕtvymi či zranenými po útoku na vianočných trhoch v Berlíne boli Slováci. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru MZV Igor Skoček.

ONLINE Ostré slová pre Merkelovú po krvavom útoku v Berlíne: Sú to vaši mŕtvi!

TEROR na vianočných trhoch v Berlíne: Kto šoféroval kamión smrti?

Desivé svedectvo Slovenky Dominiky o terore v Nice: Bola na mieste útoku!

FOTO Masaker na vianočných trhoch v Berlíne: Horor z Nice sa zopakoval, 12 mŕtvych!

V pondelok večer vošiel muž s kamiónom medzi návštevníkov vianočných trhov v Berlíne. Útok si podľa doterajších informácii vyžiadal 12 mŕtvych. Do nemocníc previezli ďalších 48 zranených, medzi ktorými sú aj viaceré osoby s ťažkými zraneniami.

Nemeckí vyšetrovatelia "pracujú s predpokladom", že páchateľ tak urobil zámerne. Miestna polícia zároveň vyslovila podozrenie, že išlo o teroristický útok.

Za volantom sedel podľa doterajších poznatkov muž pochádzajúci z Pakistanu alebo Afganistanu, ktorého polícia zadržala. Malo by ísť o muža, ktorý prišiel do Nemecka vo februári 2016 ako utečenec.

Jeho totožnosť je však stále nejasná, keďže údajne používal viacero identít. V kabíne kamióna sa našlo mŕtve telo muža, ktoré patrilo poľskému občanovi, ten však v čase incidentu vozidlo už určite neriadil.