Most-Híd má snem v sobotu v Tvrdošovciach, SMK ho má v nedeľu (19. 9.) v Rimavskej Sobote. Následne, ešte v septembri, by sa mal konať prvý snem Aliancie.

Delegáti na sneme Mosta-Híd rokujú o základných dokumentoch, ktoré sú potrebné na zjednotenie troch strán. "Všetky dokumenty sú výsledkom poldruharočných rokovaní, spomedzi ktorých sú najdôležitejšie stanovy, ale nemenej dôležité sú i dokumenty vyrokované delegáciami troch strán - základné princípy, základné ciele, konkrétne ciele a zmluva o zlúčení zúčastnených strán," uviedla pre TASR hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme.

Dôvod, prečo sa László Sólymos osobne nezúčastní na rokovaní snemu sa dozviete v GALÉRII

László Sólymos
Zdroj: Martin Mikláš

"Bude sa rozhodovať o prijatí stanov novej spoločnej strany, o fúzií SMK do strany Szövetség - Aliancia a tiež o funkcionároch nominovaných do spoločných orgánov novej strany za platformu SMK," povedal o priebehu snemu tlačový tajomník SMK Róbert Králik.

V spoločnej strane Aliancia majú tri maďarské strany fungovať formou platforiem. Deklaráciu o vytvorení spoločného politického subjektu podpísali strany v Komárne ešte v auguste minulého roka.Zmeň obrázky Detekcia tváre
Hotovo