Bývalá štátna tajomníčka ministerstva vnútra a súčasná ministerka vnútra Denisa Saková sa netají tým, že svoj voľný čas trávi najradšej so synom Jakubom alebo športovaním. Ideálne, ak je to kombinácia obidvoch. Keďže je sympatická blondínka rozvedená, o čas strávený so svojim synom ju oberajú nielen pracovné povinnosti ale aj skutočnosť, že sa o synovu prítomnosť musí prirodzene deliť aj s exmanželom. 

Aj keď s bývalým partnerom striedavú starostlivosť oficiálne nemajú a Jakub je v starostlivosti matky, ani to im nebráni v tom, aby spolu vychádzali korektne a vždy rešpektovali prianie syna. „Jakub trávi polovicu času so svojim tatinkom a polovicu času so svojou maminkou,” uviedla.  Okrem aktívneho životného štýlu nezabúda ministerka pri výchove svojho syna aj na vážnejšie spoločenské témy. Jednou z nich je aj násilie na ženách a správanie sa k druhým ľuďom. „Hlavne ho vychovávam v pokore voči ľuďom, či sú to moji kolegovia, ochranka, ľudia v predajni alebo sme v reštaurácii, základnou vecou je slušne sa pozdraviť, poprosiť a poďakovať,” doplnila.

Od pracovne si dala ministerka vnútra Denisa Saková teraz na dva týždne oddych.
Od pracovne si dala ministerka vnútra Denisa Saková teraz na dva týždne oddych.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

Ako priznala, ona sama skúsenosti s domácim násilím nemá, najnegatívnejší moment si však nesie už od detstva. „V škôlke som bola nespravodlivo potrestaná od pani učiteľky, pretože uverila klamstvu detí. Mala som štyri a pol roka, ale nezabudla som na to, ako som sedela v kúte a hrešili ma. Ťažko som to niesla..,” dodala na záver.

Ministerstvo vnútra pritom len v júni spustilo kampaň s názvom Od zajtra. Tá je venovaná domácemu násiliu a reprezentuje ju aj hudobný klip speváčky Dary Rolins. Rezort okrem toho pripravil balík opatrení, aby dokázal efektívnejšie a dôslednejšie bojovať proti týraniu v domácnostiach.