Buď vie viac, ako je verejnosti dnes známe, a nad ministrom obrany sa zmráka, alebo Gajdoš sa stále cíti skôr vojakom ako mužom v riadiacej pozícii. Gajdoša vyniesla do ministerského kresla Dankova SNS. Aj keď bol štyri roky osobným tajomníkom a riaditeľom sekretariátu vtedajšieho ministra obrany Jána Siteka, odvtedy politiku nerobil.

Behom k lepšej
nálade.
Behom k lepšej nálade.
Zdroj: Ministerstvo obrany SR

Behom k lepšej nálade.
Foto: Ministerstvo obrany SR

Matovičov osud spečatený! Ako prví poznáme verdikt

Pár mesiacov po nástupe do funkcie šéfa jedného zo silových rezortov sa vyjadril, že z „ministerského postu má rešpekt a v prvých dňoch sa mu aj ťažko zaspávalo“. Gajdoš prv ako zasadol na ministerskú stoličku, pôsobil na poste prvého zástupcu náčelníka Generálneho štábu. A práve na Generálnom štábe by opäť zrejme rád získal nejaký flek. Podľa našich informácií si totiž zisťoval, či je možné vrátiť sa znova do generálskej uniformy a zasadnúť priamo na miesto náčelníka Generálneho štábu.

Odvážne slová Lajčáka na adresu závažných obvinení: Pán minister, len aby ste na ne nedoplatili!

Minister je v zákopoch
ako doma
Minister je v zákopoch ako doma
Zdroj: TASR

Minister je v zákopoch ako doma.
Foto: TASR

Ako profesionálny vojak odslúžil v Ozbrojených silách takmer 42 rokov a pre armádu doslova dýchal. Hovorkyňa ministerstva Danka Capáková nám odkázala, že tieto informácie nie sú pravdivé. Bol by však návrat na takýto vysoký post vôbec možný? Podľa zákona sa služba profesionálneho vojaka skončí prepustením, ak bol „zvolený, poverený alebo vymenovaný do funkcie člena vlády“, čo je aj Gajdošov prípad. Podľa hovorcu Ozbrojených síl Štefana Zemanoviča je „návrat do funkcie možný za istých podmienok“. Za akých nespresnil.