Hoci Heger do svojho vymenovania na post ministra financií nebol verejnosti príliš známym politikom, na politickej scéne sa pohybuje už od roku 2016, kedy sa do parlamentu dostal na kandidátke Matovičovej OĽaNO. V Národnej rade bol členom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, náhradný člen Výboru NR SR pre európske záležitosti či overovateľ Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti. 

Ešte predtým bol úspešným podnikateľom a zrejme len málokto vie, že Heger je podobne, ako jeho stranícky kolega a minister zdravotníctva Marek Krajčí (46), praktikujúcim kresťanom. V Spoločenstve pri Dóme sv. Martina bol dokonca vedúcim pastierskeho tímu. A ako sám priznáva, kresťanom sa stal až v dospelosti po smrti svojho otca.

V súčasnosti je Eduard Heger šťastne ženatý a so svojou manželkou Luciou spoločne vychovávajú tri deti. Svojej polovičke minister najnovšie verejne vyznal lásku, keď na facebooku zverejnil fotku so svojou manželkou. Nezabudol aj na romantický odkaz: „Dnes s mojou láskou na svadbe."

ZAMILOVANÚ FOTKU MINISTRA A JEHO MANŽELKY NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.