Šéfom predstavenstva Letiska M. R. Štefánika sa stal nenápadne Matej Hambálek, syn poslanca Smeru-SD Augustína Hambálka. Informoval o tom na webe Dennik N.

Hambálek bol na letisku od roku 2018 členom predstavenstva a ministerstvo potvrdilo, že ho vymenovali do funkcie predsedu predstavenstva už 2. apríla 2021. Zároveň vykonáva aj funkciu generálneho riaditeľa, kým na tento post nevyberú ďalšieho manažéra cez výberové konanie. 

Hambálek začal robiť kariéru v rezorte dopravy v roku 2008, o 4 roky neskôr prešiel z ministerstva do Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia. Tam podľa informácií Denníka N pôsobil do roku 2016. Kde pracoval pred nástupom na ministerstvo dopravy sa nevie, jeho životopis poskytnúť ministerstvo nechcelo. Nie je známe ani aké má vzdelanie. 

Smerák Augustín Hambálek na seba upriamil pozornosť v roku 2014, keď si priamo v rokovacej sále prezeral erotické obrázky. Argumentoval to tým, že fotografie boli vystavené v galérii v Trnave, on sám s tým však nesúhlasil. Prostredníctvom obrázkov chcel len kolegom ukázať, čo stálo za sporom v galérii.
Zdroj: Matej Jankovič

Dôležitú zmenu ministerstvo nezverejnilo oficiálne už druhý krát. Podobná situácia sa stala minulý rok, kedy agentúra SITA zistila, že Doležal vo februári odvolal predsedu predstavenstva Jozefa Pojedinca. Ani vtedy o personálnych zmenách slovenského najväčšieho letiska nikto neinformoval.

FOTO Hambálka staršieho nájdete TU >>>

Mohlo by vás zaujímať: