Anonymné video

Na videu od anonyma má podnikateľ Michal Šuliga tvrdiť, že Kiska vedel, že pozemky, ktoré kúpil, sú kradnuté. „Kiska kúpil osvedčené pozemky. On dobre vedel, že sú osvedčené a ukradnuté,“ vraví Šuliga na videu, ktoré redakciám prišlo z adresy [email protected] Video pôsobí, že je nahraté kamerou, ktorá mala byť ukrytá, informuje sme.sk. 

"Uniklo tajné video, na ktorom predstavitelia popradskeho podsvetia M.Reichel a M.Šuliga svedčia o tom, ako robili podvody s Andrejom Kiskom," stálo v správe od anonyma.

 

Stránka Stojatá voda zverejnila na sociálnej sieti koláž, ktorá do prípadu anonymného videa, ktoré včera obdržali redakcie, môže vniesť viac svetla. Z fotografie priestoru je jasné, že kamera sa nachádzala na biliardovom stole oproti  miestu so sedacou súrpavou. Okrem Stojatej vody sa téme venovala už aj stránka infosecurity.sk, ktorá na podvody upozorňuje pravidelne.

Zároveň si v závere videa môžete na drevenom povrchu všimnúť tieň ruky, ktorá kameru vypína. 

 Andrej Kiska označil video za primitívne a zinscenované podľa pripraveného scenára.

"Mňa nezastraší amatérsky zinscenované video na štýl Kočnera, ktorý volal Fica šéf. Je to primitívne video, dvoch veľmi zlých a nedôveryhodných hercov, ktorých vyšetruje polícia za rôzne podvody," napísal na svojom Facebooku.

V súvislosti s týmto videom podal trestné oznámenie.