"Úrad Bratislavského samosprávneho kraja vyplácal milióny eur za práce, ktoré vôbec neboli urobené. Vyplýva to z kontroly, ktorej výsledky majú Aktuality.sk k dispozícii. Peniaze inkasovala spoločnosť Regionálne cesty Bratislava, ktorá sa nedávno spomínala v súvislosti s komunikáciou odstupujúceho podpredsedu parlamentu Martina Glváča so súdeným Marianom Kočnerom (56),"informujú aktuality.sk.

 

Spoločnosť Reginálne cesty Bratislava sa mala vypýtať peniaze za údajné natieranie čiar, pritom sa na cestách nič neurobilo.Dokonca si nevykonané úkony faktúrovali opakovane.

„Na základe administratívnej kontroly faktúr za výkony v položke 377 00 VDZ stredové deliace čiary a v položke 377 10 VDZ vodiace čiary oprávnená osoba zistila, že viaceré výkony rovnakého druhu boli v jednom roku opakovane fakturované na tých istých komunikáciách zo strany RCB a preplatené BSK,“píše sa v správe z kontroly.

V správe sa však nespomína, kto za úrad Bratislavského samosprávnho kraja podpisoval úhrady za nevykonané práce. Podľa kontroly tým však zodpovedná osoba porušila zákon.

Regionálne cesty Bratislava je akciová spoločnosť vzniknutá v roku 2005, Po vzniku samosprávnych krajov prevzala v Bratislavskej župe starostlivosť o cesty II. a III. triedy. V akciovke má podiel „eseročka“ RCBT, za ktorou podľa zverejnených informácií stoja ľudia s kontaktmi na funkcionára Smeru-SD Martina Glváča.

Správou z kontroly sa dnes zaoberalo aj zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja. 

„Kontrola sa zaoberá rokom aj 2017, kedy predsedom Bratislavského samosprávneho kraja nebol Juraj Droba. Za toto obdobie nenesie súčasný župan žiadnu zodpovednosť,“ reagovala Bratislavská župa na uverejnené informácie.