Tri mesiace pred vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice archeologičky Martiny Kušnírovej si mal Ladislav Tichý esemeskovať s obvineným z objednania vraždy novinára Mariánom Kočnerom, píše DenníkN.

Ladislav Tichý komunikoval s Kočnerom
Zdroj: Pavel Neubauer

Po odhalení tejto kauzy skončil Tichý v Justičnej akadémii, kde dovtedy pôsobil ako zástupca riaditeľa. Od tohto pondelka však pôsobí na Generálnej prokuratúre. Nastúpil na miesto radového prokurátora odboru legislatívy a ústavného práva Generálnej prokuratúry.

TOTO mu napísal Kočner

 „Tohto roku som do novinárov investoval 200-tisíc eur. By si sa posral, ako ich mám prelustrovaných. Viem, kto koho j…, kto je buzik, ožran, tyran. Aj s foto a videodokumentáciou,“ napísal Tichému Kočner.

Kocner Marian
Zdroj: arch.

 

K esemeskám medzi ním a Kočnerom sa však kvôli stále neukončeným prípravným konaniam Tichý nechcel vyjadrovať. Terajší prokurátor ale nepoprel, že v roku 2017 ku komunikácii medzi ním a Marianom Kočnerom došlo. „Nikdy som s ním však nekomunikoval o profesionálnych otázkach, išlo o veci všeobecného charakteru,“ vyjadril sa Ladislav Tichý pre TASR .

Podľa slov Tichého príkladom je aj časť medializovanej komunikácie, kde podnikateľ píše o „investovaní do sledovania novinárov“. Komunikácia bola nevyžiadaná a podnikateľ podľa jeho slov „vypisoval, o čom on sám chcel“. „O sledovaní novinárov som ani netušil a ani som nebol následne o jeho ďalších krokoch informovaný,“ dodal Tichý.

Prečítajte si tiež: