Kajetán Kičura riadil Správu štátnych hmotných rezerv ešte počas Pellegriniho vlády. Včera pred polnocou ho vláda Igora Matoviča odvolala z funkcie. Ešte predtým ho vypočúvala aj NAKA za nákup ochranných prostriedkov pre štát a aj kúpu bytov v centre Bratislavy, ktoré od minulého týždňa patria jeho synovi.

Kičura verejne uznával jednotlivé postupy, ktoré expremiér Peter Pellegrini počas mimoriadnej situácie na Slovensku vykonal. Ani ten sa ho však napriek tomu nezastal. Nominant Roberta Fica bol počas celého priebehu nervózny a o odvolanie už doslova prosil.

Matovič po kontrole na Správy štátnych hmotných rezerv poukázal na to, že Kičura uzavrel napríklad dve zmluvy spolu za 35 miliónov eur s firmou, ktorá mala dovtedy obrat 74.000 eur. Skonštatoval, že sa pýtali na spôsob, akým vybrali firmy, ktoré oslovili, keďže predtým napríklad táto firma v podobnej oblasti nepôsobila. Nazdáva sa, že im správa úmyselne zatajila dve zápisnice. Po ich preštudovaní konštatoval, že komisia uchádzača o objednávku neodporučila ako vhodného, napriek tomu Kičura zmluvy podpísal. 

Včerajšie zasadnutie krízového štábu skončilo len tesne pred polnocou. Okrem odvolania prijali aj 40-nových opatrení proti koronavírusu. Viac podrobností uvedie premiér na tlačovke o 9:00 hod. Ostaňte s nami a prinesieme vám viac informácií.

Mohlo by vás zaujímať: