Koľkokrát ste sa stretli s Pavlom Ruskom v tých divokých deväťdesiatych rokoch?

Osobne dvakrát.

Mal ste nejaké finančné prepojenia s Jánom Kováčikom (súčasný prezident SFZ, ktorý mal sprostredkovať stretnutie Pavla Ruska s Mikulášom Černákom)? Boli ste napríklad obchodní partneri?

Neboli sme s Jánom Kováčikom obchodní partneri a ani sme nemali žiadne finančné prepojenia medzi sebou.

A s Pavlom Ruskom? Boli nejaké spoločné aktivity, dohoda? Aj nejaká barterová dohoda, že on niečo spraví, vy niečo zabezpečíte a podobne. Nejde mi teraz o údajnú objednávku vraždy Volzovej. Proste či ste nejako spolupracovali…

Ani s Pavlom Ruskom, okrem tej kauzy poškodenej Sylvie Volzovej a následných barterových dohôd v súvislosti s odvysielanými reportážami o mne v TV Markíza.

A v rámci TV Markíza? Bola medzi vami a Pavlom Ruskom nejaká spolupráca? Ak áno, aká?

Iba tú, ktorú som vám zodpovedal v predchádzajúcej odpovedi na vašu otázku.

Viete niečo o spore Gamatexu (firma patriaca v čase boja o Markízu Marianovi Kočnerovi a Štefanovi Aghovi) s Pavlom Ruskom? Ich spor sa začínal ešte v čase, keď ste boli na slobode a boli do neho zapojené rôzne skupiny vtedajšieho podsvetia…

Mňa v decembri 1997 zobral súd do vyšetrovacej väzby a táto kauza išla už mimo mňa.

Ako v tom čase vychádzal Pavol Rusko s Marianom Kočnerom? Zle, ako bolo prezentované?

Neviem to presne špecifikovať, s Kočnerom som sa nestretával.

Už ste to hovoril, ale, prosím, odkedy sa poznáte s Jánom Kováčikom a ako často ste sa stretávali ako študenti? A ako často po skončení študentských čias?

Naše stretnutia z obdobia študentských čias boli skôr sporadické a náhodné.

Súdne pojednávanie v Justičnom paláci s Pavlom Ruskom, Mikulášom Černákom, Róbertom Lališom a Milošom Kaštanom vo veci objenávky vraždy Sylvie Volzovej.
Súdne pojednávanie v Justičnom paláci s Pavlom Ruskom, Mikulášom Černákom, Róbertom Lališom a Milošom Kaštanom vo veci objenávky vraždy Sylvie Volzovej.
Zdroj: MATEJ JANKOVIČ

Máte nejaké informácie o tom, že nejaké „mafiánske“ skupiny spolupracovali s SIS? Ak áno, viete byť konkrétny?

Námestník SIS Svěchota prezývaný ako „doktor“ spolupracoval s viacerými bossmi, ktorí v 90. rokoch pôsobili na Slovensku a ktoré mená sú dávno aj vám médiám známe... Rozohrával rôzne spravodajské hry, o ktorých ani jeho nadriadení Ivan Lexa a Vladimír Mečiar veľakrát ani len netušili. Sledoval tým najmä svoje obchodné záujmy ekonomického charakteru a neštítil sa ani intríg, ktoré vyprodukoval medzi bossmi týchto skupín, aby sa potom mohol zbaviť toho bossa, ktorý sa mu nechcel podriadiť, resp. bol pre neho nepohodlný. Ako napr. ja, keď si bol objednať u Holuba moju fyzickú likvidáciu, viď. Reichelova (boss tatranského podsvetia, ktorý sa preslávil počas posledných parlamentných volieb v uniknutých nahrávkach o exprezidentovi Andrejovi Kiskovi, poznámka redakcie) spoveď v seriáli Súmrak bossov na RTVS1.