Mikloš zverejnil na svojej sociálnej sieti status: " Vítam balík ekonomických protikrízových opatrení, ktoré dnes oznámila vláda, vidím tam však jeden zásadný problém. Premiér, vicepremiér aj minister financií viackrát zdôraznili, aké dôležité je, že vládou navrhované opatrenia budú adresné a cielené."

Bývalý minister financií sa však obáva, že v tom prípade nebudú môcť byť dostatočne rýchle a efektívne. Podľa jeho slov "Adresné a cielené opatrenia vyžadujú individuálne posudzovanie a vláda oznámila, že žiadosti očakáva od pondelka 30.3. a vyplácať prvé platby začne od 15.4."

"Minister Krajniak odhadol počet podpôr na 800 tisíc u zamestnancov a 200 tisíc u SZČO. Pôjde o nepredstaviteľný nárast objemu žiadostí, a teda sa dá predpokladať, že prvé peniaze sa k mnohým dostanú až koncom apríla, resp. v priebehu mája, možno aj neskôr. To pre mnohých živnostníkov a malých podnikateľov, ktorí nemajú vytvorené rezervy, ako aj pre ľudí, ktorí žijú z ruky do úst, môže byť neskoro. Naviac sa pri takomto náraste žiadostí nedá ani teoreticky očakávať ich dôsledná kontrola a eliminovanie neoprávnených žiadostí, respektíve objektívne posúdenie miery poklesu tržieb u SZČO," uviedol v statuse.

Facebookový status Ivana Mikloša
Facebookový status Ivana Mikloša
Zdroj: Facebook - Ivan Mikloš

Podľa neho výsledkom nebude vyššia objektívnosť a adresnosť, ale len dlhé prieťahy. "Teda nič neušetríme, alebo ak, tak veľmi málo, ale výsledkom budú dlhé prieťahy, a teda spôsobíme, že pomoc nebude dostatočne rýchla".

Článok pokračuje na ďalšej strane.