Priznala to aj v online diskusii denníka SME. „V telepatiu a teleportáciu verím,“ uviedla. Keď sme sa jej bližšie pýtali, čo tým myslela, všetko nám vysvetlila.

„Chcem si v tomto prehĺbiť informácie, lebo mám zážitky, ktoré si viem predstaviť, že môžu potvrdzovať význam teleportácie,“ povedala Mezenská.

O aké zážitky malo ísť, však nespresnila. V predstavách bežných ľudí teleportácia však znamená, že by napríklad mohla za jeden deň absolvovať aj niekoľko návštev v rôznych kútoch sveta a večer zaspávať vo svojej posteli. O teleportácii Mezenská však nerada rozpráva, cíti sa totiž zo strany niektorých Slovákov nepochopená.

„Predsa len tá duchovná vyspelosť našich ľudí nemusí byť na takej úrovni, aby ma vedeli pochopiť. Bola by som rada, ak by sa prestali z toho smiať,“ dodala.

Ušetrí na telefóne aj cestách

Kým Mezenská sa o teleportáciu zatiaľ iba zaujíma, telepatiu vraj prakticky využíva:

„S ľuďmi, s ktorými som spriaznená, si normálne odovzdávame informácie. Mnohokrát sa mi stáva, že s nimi v duchu niečo preberiem a už klasickým telefonickým alebo osobným kontaktom si potvrdíme správnosť na diaľku vyslaných dohadov.“ Takýmto spôsobom musí politička podstatne ušetriť na telefónnych účtoch.

„To je druhoradé. Práve tie technické prostriedky ma unavujú. Tých podnetov je veľmi veľa a som rada, že so spriaznenými osobami vieme na diaľku v duchu fungovať,“ opísala Mezenská, ktorá telepatiu nikde neštudovala, schopnosť objavila sama.

Poslankyňa za Obyčajných ľudí si však nemyslí, že by bola so svojimi názormi medzi ostatnými kolegami v parlamente osamotená. Podľa nej sa viacerí o týchto veciach snažia čítať.

„Koľko poslancov chodí za veštkyňami! To sa len takto v kuloároch dozvedám. A boja sa to priznať, lebo sa boja výsmechu,“ prezradila o politikoch Mezenská.

Týmto by bola Helena drahá

  • Počiatočné náklady na vybudovanie teleportu
  • Zvýšené náklady na ochranku (v jeden deň by ju muselo čakať niekoľko tímov ochrankárov v rôznych kútoch sveta)

Takto by nám Helena ušetrila

  • Cestovné náklady prezidenta: 0 eur
  • Telefónny účet: 0 eur

Čo je to?

Teleportácia – známa najmä zo sci-fi, keď sa človek presúva z jedného bodu do druhého bez ohľadu na vzdialenosť v priebehu sekundy.
Telepatia – prenos informácií medzi osobami pomocou mysle.