Tmavovláska, ktorá lákala mužov na svoj zovňajšok, sedí od konca septembra vo väzbe. Predtým jej však na - zrejme falošné - fotografie mali „skočiť“ aj viacerí vplyvní muži. Kšefty cez správy na sociálnej sieti riešila s politikmi aj prokurátormi. Z domu, kde žila so svojou matkou a s dcérou, však veľmi nevychádzala.

Tamojší obyvatelia sa tomuto sídlu vyhýbajú oblúkom. Keď sme zazvonili na zvonček na bráne, vyšla z dverí jej matka so psom na rukách. „Nepoviem nič,“ odvetila rýchlo, keď zistila, o koho ide. V okamihu zabuchla dvere a zmizla v útrobách domu. Hovoriť o „podarenej dcére“, ktorej meno pozná celé Slovensko, sa jej veru nežiadalo.

NAKA vypočúvala Alenu Zsuzsovú vo veci vraždy exprimátora Hurbanova.
NAKA vypočúvala Alenu Zsuzsovú vo veci vraždy exprimátora Hurbanova.
Zdroj: TASR

Rodinu však sprevádzajú tajnosti už celé roky. Zsuzsová sa veľmi na verejnosti neukazovala ani v minulých rokoch. Aj keď si, podľa susedov, zrejme žila luxusný život. „Ona sa tu s nikým poriadne nerozprávala, ledva sa pozdravila, to bolo všetko. Nikde ani nikdy nerobila, ešte kým sme nevideli, že má peniaze, sme jej zvykli hovoriť, Alenka, však musíš myslieť aj na dôchodok, z čoho budeš žiť,“ spomínajú ľudia z okolitých domov. Podľa nich radšej celé dni sedela pred počítačom. „Chvíľu obchodovala s vlasmi, kupovala ich od mladých dievčat a niekde ich chodila predávať. Ale nikdy nič poriadne nerobila. Ani o jej kontaktoch sme nič nevedeli, všetko tajili,“ potvrdzujú.

Brána, ktorá je vsadená v betónovom múriku a lemuje ju upravený živý plot, sa vraj otvára len zriedka. Za posledných niekoľko mesiacov sa vraj nič nezmenilo, len pribudlo zaznamenávacie zariadenie. „Jej mama nikde nechodí, vôbec ju nevidno. Namontovali si aj kameru, aby videli, kto k ním ide. Občas sa tu objaví Alenin brat, ktorý žije v Česku a dcérku vozí jej otec. Ten sa stará, ale nebýva tu,“ tvrdia susedia.

Na ďalších stranách zistíte, aká bola Zsuzsová žiačka, čo všetko má na svedomí, ako aj to, čo sa v najbližšej dobe udeje v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka (†27) a Martiny Kušnírovej (†27).

Alena Zsuzsová bola zatknutá 28. septembra.Od vtedy jej pribúdajú obvinenia ako huby po daždi.
Alena Zsuzsová bola zatknutá 28. septembra.Od vtedy jej pribúdajú obvinenia ako huby po daždi.
Zdroj: TASR