Na nebohého exprezidenta Michala Kováča Mečiar nezabudol. Žiadnej pokory sme sa však nedočkali. Bývalý trojnásobný premiér exprezidenta nešetril ani po rokoch.

Kováča neváhal obviniť ani z toho, že o chystanom únose syna vedel. „Vedel to, čo sme mi nevedeli a nekonal,“ povedal Mečiar. S Kováčom však týmto neskončil a zašiel ešte ďalej. „Nie, ani dneska si nedovolím povedať celú pravdu, pretože niektoré veci by boli šokujúce pre verejnosť. Nechám to na pamäti, je to tam zdokumentované,“ povedal.

Mečiar sa chystá vydať knihu, v nej by mal prezradiť aj to, ako to bolo medzi ním a nebohým prezidentom Michalom Kováčom. Neodpustil si aj poriadny kopanec. „On ľúbil peniaze. Celý problém bol o tom a vznikol ešte vo vnútri HZDS,“ vyšplechol Mečiar.

Táto veta takmer zdvihla zo stoličky Belú Bugára. „V prípade nebohého pána Kováča klamete. Hovoríte, že problém bol v tom, že ľúbil peniaze. Prepáčte pán Mečiar, ak by to bolo tak, nepotrebovala by vláda Ivety Radičovej ani druhá vláda pána Fica prispieť mu napríklad na liečenie, lebo nemal peniaze,“ rozčuľoval sa Bugár.

„Nehovorte mi, že on ľúbil peniaze lebo keby ľúbil peniaze, tak nemá problém, tak ako ho nemáte vy,“ ukončil túto tému jasnou vetou šéf strany Most.