"Vyhrali sme voľby, hoci nás neúnavne odpisovali a iných mali vopred vybratých. Pokazili sme im plán. Napriek najhoršej pandémii od prvej svetovej vojny, nedali nám ani tých povestných sto dní a od prvej chvíle začali svoje útoky a manipulácie. Štvali, burcovali ľudí, ale napriek tomu sme sa držali až tak, že sme boli nasledujúci polrok najlepší z celej Európy," zrekapituloval Matovič svoje úspechy.

Následne prišla jeseň a čísla pozitívnych začali rásť. Bývalý premiér prišiel s ideou celoplošného testovania. Ako uviedol, podľa štúdie z vedeckého časopisu - Science, z týždňa na týždeň sme znížili počet pozitívnych o 58%. Matovič dodal, že to všetko aj napriek "eminentnej snahe médií, opozície a bohužiaľ aj pani prezidentky."

"Následný hon proti mne a plošnému testovaniu nabudil nášho koaličného partnera natoľko, že začal v čase nárastu pozitívnych burcovať za otvorenie reštaurácií a barov a k sabotáži nákupu životne dôležitých testov," píše minister financii.

A tak prišlo bez predvianočného testovania peklo, ktoré sme si všetci museli prežiť a prežívame. V jeho špičke som však spáchal smrteľný hriech, tajne som sa s Rusmi dohodol, že nám pomôžu s dvoma miliónmi vakcín," pokračuje.

Ako píše, dnes stoja proti nemu zoradené šíky ľudí, ktorým sa nebojí do očí opakovať, že novinár by mal pravdu hľadať a nie ju vytvárať. Že novinárov kvalít Jána Kuciaka je na Slovensku, bohužiaľ, len pár.

"A ich to vytáča. Až tak, že stratili všetky zábrany a dovolili, aby ich ovládla nenávisť. Nenávisť, ktorou sa vzájomne hecujú, ktorá im zaslepuje oči pred pravdou a majú dnes už len jediný cieľ - moje absolútne pokorenie. Nepatrím do ich progresívneho sveta. Chyba v systéme," adresuje Matovič svoju kritiku novinárom s tým, že sám sa nazýva bojovníkom, ktorý sa nerád vzdáva.

ZVAŽUJE MATOVIČ SVOJ KONIEC V POLITIKE? ZISTÍTE V GALÉRII

Prečítajte si aj: