Prvou školou, ktorú sa rozhodol premiér navštíviť, bola Základná škola Ostredková v bratislavskom Ružinove. Okrem návštevy školy sa premiér stretol so žiakmi, ale aj učiteľmi. Mohol však navštíviť len školský dvor, nakoľko do priestorov školy ho odmietla pustiť riaditeľka s tým, že podľa nariadení sa v škole nesmie nachádzať nikto cudzí. 

Premiér napokon vonku odučil aj jednu hodinu. "Hneď na začiatok ma láka vrátiť sa do školských lavíc," priznal premiér. Poďakoval sa rodičom, že spolu s ním zvládli neľahkú škúšku, ktorú posledné mesiace postavili nielen pred občanov, ale aj rodičov, pedagógov a samotné deti.

"Pedagóvia rovnými nohami vhupli do vôd elektronického vzdelávania a som rád, že väčšina detí sa takto dokázala učiť. Zároveň však netreba zabúdať na deti, ktoré sú z chudobných rodín a nemajú internet alebo technické možnosti. Dúfam, že tieto deti využijú dobrovoľnú školu v lete," oznámil premiér, pričom faktom je, že problém s internetom nemajú len deti z chudobných rodín, ale aj deti, ktoré žijú v oblastiach mimo internetového pokrytia. 

Na záver premiér dodal, že podľa neho je dnešný deň významným krokom, ktorým sa priblížime k normálnemu životu.

 

Mohlo by vás zaujímať: