Diskusie sa zúčastnili Richard Sulík (52, SaS), Marian Kotleba (42, ĽS NS), Andrej Danko (45, SNS), Boris Kollár (54, Sme rodina), Igor Matovič (46, OĽaNO) a Béla Bugár (61, Most-Híd). Pre náhle zdravotné problémy oboch lídrov Smeru však nemohli prísť Peter Pellegrini (44) ani Robert Fico (55).

Ako prvý sa k stretnutiam s Kočnerom vyjadril šéf liberálov Richard Sulík „Od stretnutí s Kočnerom, ktoré boli chybou a ja som sa za ne niekoľkokrát ospravedlnil, je pre mňa táto téma uzavretá. Moje stretnutia však nevyprodukovali žiadnu škodu pre tento štát. Na rozdiel od spolupráce Kočnera a iných ľudí...“ vyhlásil a zároveň opäť zopakoval, že Kočner ho mal na stretnutia vylákať. Sulík už roky tvrdí, že od Kočnera chcel získať informácie o údajných zradcoch v koalícii.

Podobne sa obhajoval aj Igor Matovič, ktorý tvrdí, že Kočner ho kontaktoval s tvrdením, že má závažné informácie o korupčnej činnosti poslancov národnej rady. Preveriť tieto informácie považoval podľa vlastných slov za „svoju psiu povinnosť“.

K osobnému stretnutiu s Kočnerom sa vyjadril aj súčasný šéf parlamentu Andrej Dnako, ktorý však tvrdí, že je hrdý na to, že sa touto osobou nikdy nepoškvrnil. „Ja som sa s Kočnerom stretol raz, on mi písal 50-krát, ja jemu nikdy. Nebavil som sa s ním a som hrdý na to, že sme sa s takým človekom nikdy nepoškvrnili,“vyhlásil.

Na snímke predseda NR SR Andrej Danko počas tlačovej konferencie k aktuálnej situácii v Iraku a nadchádzajúcej schôdze NR SR v Bratislave 7. januára 2020. FOTO TASR – Jakub Kotian
Na snímke predseda NR SR Andrej Danko počas tlačovej konferencie k aktuálnej situácii v Iraku a nadchádzajúcej schôdze NR SR v Bratislave 7. januára 2020. FOTO TASR – Jakub Kotian
Zdroj: Jakub Kotian

Kontakt s Kočnerom nezaprel ani líder hnutia Sme rodina Boris Kollár. „Pozrite sa, Kočnera poznám 30 rokov a budem ho poznať do konca života. Nikdy som však nepodporoval jeho či jeho spoluprácu s touto gaunerskou vládou,“ povedal s tým, že aj zo samotnej threemy vyplynulo, že Kočner ho vo vláde po roku 2020 nechcel.

Aby toho nebolo málo, s Mariánom Kočnerom sa mal pred rokmi na dovolenke na Maledivách stretnúť aj líder strany Most-Híd Béla Bugár, ktorý však tvrdí, že ho tam stretol náhodou. „S manželkou sme na Maledivách oslavovali 30 výročie a tam ma pri raňajkách pozdravil Kočner, to je všetko…“povedal.

Azda jediným účastníkom debaty bez osobného kontaktu s Kočnerom bol Marian Kotleba, ktorý však napriek tomu mal čo vysvetľovať. Kočner totiž mal byť v kontakte s bývalým hovorcom strany ĽS NS, ktorý mu údajne ponúkal podporu. „To sú pre mňa nepodstatné taľafatky, keďže Belička nikdy nemal žiadny vplyv na chod ĽS NS.“reagoval stručne Kotleba.

Mohlo by vás zaujímať: