Krátko po otvorení referendových miestností, približne o 7.15 h, prišiel hlasovať iniciátor dnešného referenda, predseda strany SMER-SD Robert Fico. Stalo sa tak v školskej budove v Karlovej Vsi.

"Dobré ráno, hlasovanie v referende som absolvoval hneď ráno o 7 hod. Ďakujem každému z Vás, kto sa dnes na referende zúčastní. Bez zmeny Ústavy SR nemôžeme vyvolať predčasné voľby. Čaputová, Heger a ďalší údajní demokrati skoršie voľby nechcú, preto tak otvorene idú proti referendu. Nenechajme sa odradiť protislovenskými médiami a najvyššími ústavnými činiteľmi, ktorí v priamom prenose páchajú politický atentát na Slovensko!" odkázal Fico na sociálnej sieti.

Správu svojským spôsobom okomentoval Ficov líder OľaNO Igor Matovič. "Človek, ktorý urobil z bossa nitrianskej mafie de facto šéfa NAKA, už na referende bol. Choď aj ty a pomôž mu vrátiť späť mafiu do OČTK a vrátiť späť časy, kedy rozsudky predávala jeho štátna tajomníčka podľa toho, kto jej za “spravodlivý” rozsudok doniesol drahšiu kabelku. Len choď, mafiánsky štát nedočkavo čaká za dverami," napísal Matovič na sociálnej sieti. "Presne tak!" - okomentoval statis svojho šéfa poslanec OĽaNO Peter Pollák.

Matovič sa s tvrdým odkazom pre Fica ozval aj okolo obeda. "Prieskumy hovoria, že skoro až 90% nechce súčasnú vládu … tak dnes teda uvidíme, ako veľmi sa líšia prieskumy ala “čo sa babe chcelo” od reálnej vôle ľudu," napísal líder OĽaNO na sociálnej sieti.

Mimo Matoviča sa referenda neplánuje zúčastniť ani poslanec OĽaNO György Gyimesi. Ten už včera svojich fanúšikov prekvapil fotkou, kde so širokým úsmevom zapózoval v ruke s pohárom šampanského. Politik tak naznačil, že v deň referenda bude mať úplne iný program. Zúčastní sa slávnostného otvorenia výstavy chorvátskeho umelca Ivana Mestrovica s názvom "Mestrovic Eggs" v Prahe. FOTKU GYIMESIHO SO ŠAMPANSKÝM SI POZRITE V GALÉRII!

V deň referenda sa na sociálnej sieti prihlásil aj šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. "Dnes klasická sobota - vysávam," pripísal k obrázku s tým, že sa cíti naštartovane.

V deň referenda sa na sociálnej sieti prihlásil aj šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. "Dnes klasická sobota - vysávam," pripísal k obrázku.
Zdroj: facebook/michal šipoš

Svojim fanúšikom sa v sobotu prihlásila aj exministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Tá deň trávi svojím obľúbeným relaxom, ktorým sa stalo otužovanie v studenej vode. "Sviežo bolo dnes, aj slniečko zasvietilo. vodička 4 stupne, vonku okolo nuly...Tak sme sa schovali do vody a boli v nej skoro 9 minút. Ej, trošku sebazaprenia to chcelo," napísala.

Exministerka spravodlivosti Mária Kolíkova sa v deň referenda rozhodla otužovať.
Zdroj: facebook/mária kolíkova

Referenda sa nezúčastní ani dočasne poverený premiér Eduard Heger. "Pozdravujem vás a prajem vám krásnu sobotu. Verím, že ju prežijete zmysluplne. My smerujeme na oslavu 50tky. 🙂," pripísal k fotke, na ktorej ho vidno spolu s manželkou Luciou.

"Pozdravujem vás a prajem vám krásnu sobotu. Verím, že ju prežijete zmysluplne. My smerujeme na oslavu 50tky. 🙂," napísal Heger.
Zdroj: instagram/eduardheger

Prečítajte si tiež: