Stále si nedá pokoja. Zdá sa, že opozičný poslanec Igor Matovič neuberá na svojich aktivitách ani po Novom roku. Tentokrát sa vyzbrojený transparentmi objavil na tlačovej besede predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý na nej vyjadril pohoršenie nad rozhodnutím Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktorým sa mali v roku 2017 zvýšiť fixné poplatky pri distribúcii elektriny a plynu v prospech dvoch spoločností.

Vláda kritizovala regulačný úrad. Poplatky za elektrinu a plyn budú ako vlani

Danko sa pustil do opozičných poslancov. Máme tu šialenca a zúfalca

„Prišiel som podporiť Danka na tlačovku,“ okomentoval svoj počin Matovič. Ten držal počas reči šéfa parlamentu vizuálne pomôcky tak, aby ich bolo čo najlepšie vidieť.

Igor Matovič prišiel na Dankovu tlačovku vyzbrojený vizuálnymi pomôckami.
Igor Matovič prišiel na Dankovu tlačovku vyzbrojený vizuálnymi pomôckami.
Zdroj: archív

V jeho prípade to pritom nebolo prvýkrát, čo takýmto spôsobom nečakane prepadol Danka na jeho vlastnej tlačovke. S podobným kúskom sa ukázal ešte v novembri, keď šéfovi parlamentu prišiel „spestriť“ tlačový brífing, ktorý zvolal spoločne s Bélom Bugárom po návšteve generálneho prokurátora Jaroslava Čižnára. Vtedy sa tam Igor Matovič zjavil s vyobrazením starých bilbordov strany SNS, čo očividne ani Danka ani Bugára nepotešilo.

Matovič to s podobnou taktikou skúsil aj teraz. „V momente, keď ochrankách zbadal, že mám v ruke „vizuálne pomôcky“chcel ma zrazu vyhodiť z tlačovky, na ktorú ma predtým pustil. Keď Danko zbadal v priamom prenose nad kamerami to, čo spôsobil svojou hlúposťou, skoro ho rozdrapilo,“ chválil sa Matovič. Šéf parlamentu sa k počinom opozičného poslanca vyjadrovať nechce.