Sulíkove slová neostali bez odozvy! Na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom opäť spochybňuje rozhodnutie Igora Matoviča. Kritizuje v ňom snahu predĺžiť núdzový stav aj zatvorenie prevádzok. "Celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie," napísal Sulík.

Upozornil na to, že zatvorené prevádzky a kultúrne centrá v súčasnosti zažívajú historický kolaps a treba im pomôcť, nie dať im za úlohu suplovať štát v testovaní. "Krajina ich potrebuje, mali by sme si ich chovať ako v bavlnke, aby sa z toho čím skôr vymotali," odôvodnil. Deň predtým spochybnil aj rozhodnutie predĺžiť núdzový stav o ďalších 90 dní. 

Igor Matovič však svojmu koaličnému partnerovi neostal nič dlžný! Na tlačovej konferencii po rokovaní vlády sa doňho kvôli výrokom ostro pustil. Podľa Matoviča sa Sulík nezúčastnil na rokovaní Pandemickej komisie. "Posiela tam namiesto seba 5 svojich zástupcov, tí zahlasovali za 90-dňový núdzový stav a komunitné testovanie," vyčítal mu Matovič. Tí za obe opatrenia mali zahlasovať jednohlasne.  Medzi zástupcami boli Sulíkova poradkyňa Jana Kiššová či minister školstva Branislav Gröhling.

"Neviem, či je to hodné komentára, podľa mňa nie," dodal rozzúrený Matovič.

Ešte väčším prekvapením však bolo, keď premiér zahlásil, že Sulík napísal inkriminovaný status z dovolenky! "Áno, môžem potvrdiť, že pán Sulík je odcestovaný mimo Bratislavy," povedala nám jeho hovorkyňa Katarína Matejková. Kam a za akým účelom išiel, nám však neprezradila a s Richardom Sulíkom sa nám v súvislosti s touto záležitosťou zatiaľ nepodarilo spojiť.

CELÝ SULÍKOV STATUS NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: