Za štvrtok (22. 10.) pribudlo na Slovensku 2581 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informoval o tom predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) v pléne Národnej rady (NR) SR s tým, že ide o ďalší rekordný prírastok.

O vystúpenie požiadal Matovič v úvode štvrtého dňa 16. schôdze parlamentu v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou. Vyjadril sa tiež k pozitívne testovanému šéfovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi. "Zrazu ten, ktorý najviac spochybňoval a snažil sa získavať politické body na boji proti boju s COVIDOM-19, je teraz sám pozitívny a v strachu či neskončí v rukách zdravotných sestier," povedal premiér s tým, že pribudol rekordný počet nakazených. 

O spoluprácu a apel na občanov požiadal predseda vlády aj ĽSNS. Vyjadril sa, že sa pripojí každý, komu záleží na ľudských životoch. Kritike sa nevyhol ani Peter Pellegrini, ktorý sa včera v diskusnej relácii Tv Joj Na hrane vyjadril, že svojich rodičov na testovanie nepustí. Dôvodom má byť slabá bezpečnosť odberných miest. "Aj včera bolo jedno vystúpenie v televízii, kde predseda jednej strany ľudí silou mocou odrádzal a strašil,"  vyjadril kritiku premiér s tým, že vyzval poslancov, aby takéto hlúpe reči dali bokom.  

Igor Matovič tak vyzval poslancov k jednote a spolupráci a bez ohľadu na politické tričko k podpore celoplošného testovania. Požiadal tiež o zvolanie poslaneckého grémia, aby mohol osobne požiadať o spoluprácu šéfov poslaneckých klubov.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal grémium na 10.00 h, dovtedy sa majú na žiadosť poslanca Roberta Fica (Smer-SD) jednotlivé kluby poradiť. Kollár požiadal, aby na grémium prišli aj zástupcovia nezaradených poslancov okolo Petra Pellegriniho a Štefana Kuffu.

Mohlo by vás zaujímať: