Na brífingu pred celoplošným testovaním Slovenska si premiér Matovič servítku pred ústa veru nedával. Na paškál si vzal svojho dlhoročného oponenta a protivníka Roberta Fica zo Smeru-SD. Ten sa najprv vyjadril v prospech plošného testovania obyvateľstva, následne však svoju podporu stiahol. 

V oficiálnom stanovisku, ktorý zaslal tlačový odbor strany Smer-SD, bolo uvedené, že je úplný nezmysel, aby predavačka alebo pracovník SBS mohol od nás pýtať certifikát. Nahnevaní sú predstavitelia miest a obcí, ľudia, lekári. „Prečo teda vláda a jej predstavitelia ako Matovič a Sulík pokračujú v tomto nezmyselnom projekte a idú doslova „na bodáky“? Odpoveď je jednoduchá – cítia pach miliónov eur, ktoré na tomto nehoráznom kšefte zarobili. Matovič je uznaný daňový podvodník, ako podvodník potrebuje národným testovaním zakryť kšeft, ktorý urobil spolu s R. Sulíkom. Potrebuje minúť zbytočne nakúpených 10 miliónov nepresných testov. Poradca pána Sulíka, pán Rudolf, na pokyn vlády nezákonne obstaral 10 miliónov testov od malej trnavskej firmy za viac ako 43 miliónov eur, ktorej majiteľ je osobne prepojený ako na I. Matoviča, tak aj na R. Sulíka,“ doplnil Fico.

Toto sa podľa premiéra s Ficom deje

Na vyjadrenia expremiéra a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica dnes reagoval predseda vlády Igor Matovič svojsky. Pod dojmom udalostí a akcie NAKA Víchrica sa podľa neho deje neštandardná vec so sedacou časťou expremiérovho tela. „Robertovi Ficovi takto zviera riťku,"poznamenal na margo zatýkania sudcov, ale aj oligarchu Zoroslava Kollára.