Na Slovensko včera dorazila prvá várka ruských vakcín Sputik V.  Lietadlo pristálo krátko po 16-tej hodine popoludní na košickom letisku a približne o hodinu neskôr už premiér Igor Matovič s ministrom zdravotníctva na tlačovke informovali verejnosť o novej vakcíne.

Marek Krajčí potvrdil, že očkovanie vakcínou bude dobrovoľné a bez obmedzenia veku. Začať by sa mohlo najskôr o dva týždne. Nákup však uskutočnili napriek tomu, že vakcína nie je schválená Európskou liekovou agentúrou ani slovenským Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. 

Proti bola aj strana Za ľudí, ktorá nákup odmietla. Tajný nákup a teatrálne privítanie lietadla skritizoval aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Ani toto všetko však premiérovi Matovičovi nestačilo a včera ešte prilial olej do ohňa.

Napriek katastrofálnej situácii na Slovensku si zavesil výsmešný status a rypol si do "bratislavskej kaviarne". V komentároch sa, už ako zvyčajne, zniesla na neho vlna kritiky a mnohí premiérovi odkázali, že týmto statusom definitívne prerazil dno. "Tak toto bol status hodný premiéra SR. Gratulujem, bravó, a to som myslel, že dno sa už preraziť nedá," napísal pod status Ján.

Ďalšie reakcie ľudí a aj celý Matovičov status nájdete tu >>>
Anketa
Bol tento status premiéra Igora Matoviča vhodný?

Prečítajte si tiež: