„Martinské hole budú najlepším lyžiarskym strediskom na Slovensku!“ nádeja sa martinský primátor Andrej Hrnčiar. „Dnes je to skôr skanzen, ktorý nespĺňa ani základné štandardy zimného centra.“ Aj minulé vedenie mesta plánovalo na Holiach rozsiahlu výstavbu, dokonca organizáciu majstrovstiev sveta v lyžovaní. Projekt za vyše miliardy z mestských peňazí sa však ukázal ako nerealizovateľný. Stredisko navyše chátralo i pre večné spory medzi vtedajším prevádzkovateľom a investorom ProSki. Terajší primátor urovnal vlastnícke ťahanice a investor sa púšťa do projektu za 900 miliónov (29,87 milióna eur).

 PRIMÁTOR: A. Hrnčiar

Konkurencia Alpám?

„Chceme vrátiť na Hole život,“ dušuje sa predsedníčka predstavenstva ProSki Gabriela Hrbáňová. „Aby konkurovali aj zahraničným strediskám.“ To by mali zabezpečiť služby na vysokej úrovni, moderné dopravné zariadenia a kvalitné zjazdovky. 
  „V decembri by mala byť hotová šesťmiestna sedačková lanovka, dlhá 1 100 metrov, ktorá nahradí 34-ročný pôvodný vlek,“ vyratúva G. Hrbáňová. „Takisto do zimy vybudujeme plnoautomatizovaný zasnežovací systém.“ Táto prvá investičná etapa bude stáť 180 miliónov (5,97 milióna eur). Potom prídu na rad nové vleky, zjazdovky a rozšírenie služieb. V plnej kráse sa komplexne vynovené Martinské hole predstavia v roku 2018. Modernizovať sa bude za plného chodu, takže lyžiari o svoje radovánky neprídu.

 

 PRÍPRAVA: Na stavbu lanovky.