Najnovšie zakotvila v hnutí Sme rodina, v ktorom si zobrala do laty práve sociálne otázky. „So Zuzanou Martinákovou sa poznám 6-7 rokov. Má veľa skúseností v sociálnej politike a je to veľmi erudovaná žena v tejto problematike. Je preto jasné, že sa snažíme s ňou spolupracovať,“ potvrdil nám vzájomnú spoluprácu šéf srany Boris Kollár.


Boris Kollár si Martinákovú pochvaľuje, dohodil ju aj svojej poslankyni Krištúfkovej.

Foto: Emil Vaško

Martináková sa ponúkla Matovičovi: Išla by na detektor lži

Práve on mal byť tým, kto Martinákovú k Sme rodina pritiahol. Pomáhať a radiť by mala novej tvári v parlamente, Kollárovej poslankyni a matke jedného z jeho detí Petre Krištúfkovej. „Áno, so Zuzkou Martinákovou sa stretávam ako s odborníčkou, ktorá sa venovala sociálnej oblasti veľa rokov a bola tiež poslankyňou v sociálnom výbore,“ potvrdila spoluprácu aj Krištúfková.


Petra Krištúfková.

Foto: Tony Štefunko

„Zoznámil nás Boris, ktorý sa s ňou poznal dlhšie, spolupracujeme od volieb,“ prezradila, ako sa dali dokopy. Prioritou hnutia je totiž pomoc ľuďom odkázaným na sociálnu pomoc a zlepšenie sociálnych služieb. „V týchto oblastiach sa radím a vždy budem radiť s ľuďmi, ktorí sa v systéme vyznajú a môžu mi odovzdať svoje skúsenosti,“ uzavrela Kollárova poslankyňa s tým, že Martináková žiadnu odmenu ani plat za túto prácu nepoberá.

Martinákovej skúsenosti z tejto oblasti využil aj minister práce Ján Richter. „S ministerstvom nemám oficiálnu zmluvu, ani tam nie som vedená ako poradkyňa. Išlo o konzultácie okolo nejakých projektov. Týkali sa sociálnoprávnej ochrany,“ prezradila v minulosti Martináková denníku Plus JEDEN DEŇ.