Začiatkom týždňa sa na sociálnej sieti objavil status, v ktorom anonym obviňuje Trubanovho otca z nekalých podnikateľských praktík pri prenajímaní haly v Kysuckom Lieskovci. Napokon sa ukázalo, že išlo len o dezinformácie, niektorým ľuďom však aj to stačí, aby v niekoho stratili svoju dôveru.

Trubanov otec Milan.
Trubanov otec Milan.
Zdroj: kysuckylieskovec.sk/

Otázne je, ako sa politikovi priaznivci zachovajú teraz. Včera ráno sa totiž doslova rýchlosťou blesku začalo internetom šíriť video, na ktorom je zaznamenaná debata s Michalom Trubanom z roku 2013. Vtedy s úspešným podnikateľom z IT biznisu debatovali mladí ľudia a on bez okolkov v diskusii priznal svoje skúsenosti s drogami. „Jáj a čo ma potom ako keby nakopne? To je zasa to, čo ma drogy naučili, keď máš bad trip, tak to netrvá celý život, takže viem, že keď mi je zle v rodinnom živote alebo v podnikaní, tak viem, že to iba prejde, že to je iba sínusoida, že si na tých vlnách. Ja sa strašne snažím, aj o tých drogách, vypínať si mozog, lebo najhoršie je premúdrelý mozog, čo ťa cyklí,“ povedal vo videu.


Napriek tomu, že ide o šesť rokov starú vec, poškodiť mu môže práve teraz, keď má tie najväčšie politické ambície. „Je to výsek z niektorej z prednášok, kde hovorím o svojich skúsenostiach z podnikania a o tom, aký to bol život, keď sme s kamošom na intráku rozbiehali firmu. Hovorím úprimne aj o mojej skúsenosti s marihuanou. Konkrétne v tom videu hovorím o zlom stave, ktorý prichádza po opadnutí jej účinku. Zdieľal som túto skúsenosť aj na prednáškach o podnikaní, aby si mladí ľudia nemysleli, že marihuana vyrieši ich problémy. Nemám problém o tom hovoriť otvorene, lebo ma hnevá, keď niekto trávu vyskúšal a potom sa tvári, že nie. Fascinuje ma, akú námahu si niekto dáva, keď pozerá moje staré blogy a videá a hľadá čokoľvek, čo sa dá vytrhnúť z kontextu a účelovo zneužiť proti mne. Toto je presne tá stará politika vyhrabávania špiny, ktorú chceme vymeniť,“ priznal nám otvorene samotný Truban, ktorý verí, že tento škandál zvládne.

Predstavitelia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS), Spolu-OD a KDH uzatvorili dohodu o predvolebnej spolupráci.
Predstavitelia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS), Spolu-OD a KDH uzatvorili dohodu o predvolebnej spolupráci.
Zdroj: Tasr

Zaujímavý je aj názor politológa Radoslava Štefančíka, ktorý tvrdí, že antikampaň môže mať ako negatívne, tak aj pozitívne dôsledky. „Ľudia sa často prikláňajú na stranu toho, komu sa škodí. Človeku, ktorý reprezentuje politickú stranu s takými liberálnymi myšlienkami niečo také nemôže výrazne ublížiť,“povedal a zároveň pripomenul, že k drogám sa kedysi prihlásil aj politik Poliačik a nepoškodilo mu to. „Horšie dôsledky by to malo, keby fetoval Andrej Danko, keďže je to konzervatívny politik,“zdôraznil politológ.

Čo si myslia politici o videu, v ktorom Truban hovorí o užívaní drog sa dozviete na ďalšej strane!