Portál novinky.cz písal o „outfite“ premiérovej manželky v superlatívoch. Podotkol, že Monika  Babišová v minulosti s prehľadom zatienila aj manželku amerického prezidenta Melanie Trumpovú a podrobne zhodnocoval každý prvok Babišovej odevu.  Odevy oboch dám (Babišovej aj manželky Mikea Pompea) sme sa preto rozhodli podrobiť neúprosnej kritike odborného oka Rebeccy Justh, ktorá má s prácou v módnom priemysle dlhoročné skúsenosti.

„Pani Babišová nesklamala. V danom outfite vyzerá veľmi elegantne, spoločensky prijateľne a vkusne,“ zhodnotila celkový prvý dojem Justh. „Farba šiat je výborná. Nevtieravá, elegantná. Dizajn šiat a ich dĺžka - obtiahnutý živôtik, doplnený kolovým strihom sukne je dobrou voľbou,“ povedala a dodala, že vkusné a praktické sú aj vzhľadom na teplé počasie. Prísnemu pohľadu odborníčky však neuniklo aj niekoľko nedostatkov.

Rebecca Justh - Dôležité

Je dôležité zdôrazniť: Moje hodnotenie jednotlivých oufitov vychádza z pohľadu vhodnosti, teda spoločenskej etikety. V tomto prípade ide o medzinárodné stretnutie dvoch významných, politických osobností s ich manželkami.

Andrej Babiš a Mike Pompeo s manželkami
Zdroj: TASR
  • Účes nemá: Škoda. Teda nevhodná úprava účesu na túto príležitosť. Navrhla by som jej drdol, vlasy stiahnuť dozadu. Bolo by to vkusné, náležité, dosiahla by zvýšenú eleganciu a ešte k tomu je teplo, preto aj vhodné.
  • Absencia rukávov: V tomto prípade je to na škodu. Odporučila by som krátky rukáv, ktorý by bol vkusnejší pre daný outfit a estetickejší vzhľadom na objem paží pani Babišovej.
  • Tománky: Síce vidíme, že sú jedny z najobľúbenejších a svetovo uznávaných lodičiek, majiteľkou dokazujúce, že na ne má (cena približne 1500 € ), ale ich farebný dizajn nie je vhodný na túto príležitosť. Christian má medzi svojimi dizajnmi aj lodičky, ktoré by sa lepšie hodili nielen k týmto šatám, ale aj na takéto, svetovo významné stretnutie.
Andrej Babiš a Mike Pompeo
Zdroj: Petr David Josek

O čosi tvrdšiu kritiku si vyslúžila  manželka amerického ministra Susan Pompeo. „Pani Pompeo zvolila absolútne nevhodný outfit a to komplet nevhodný,“ rázne zhodnotila Justh. „ Ak by som ju takto stretla na ulici, poviem, že ide na popoludňajšie rokovanie so šéfom, kde budú preberať vývoj cien na trhu,“ podotkla.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA  ĎALŠEJ STRANE