Dôkaz o neexistencii nahrávky mala poskytnúť pracovná cesta Juraja Novockého. Ten pracuje ako prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry a v Kalábrii bol koncom februára tohto roku. Robert Fico požiadal začiatkom marca o poskytnutie zápisu z pracovnej cesty. O päť dní napísal novú žiadosť, kde chcel aj komunikáciu medzi ministerstvom zahraničných vecí a slovenským veľvyslancom v Ríme Jánom Šothom (59).


Podľa portálu aktuality.sk - ambasádor napísal mail ministrovi Miroslavovi Lajčákovi (56) 22. februára. „Práve som na osobné odporúčanie IT Národného prokurátora antimafia Federika Cafiera de Raho telefonicky dohovoril s kalabrijským regionálnym prokurátorom Giovannom Bambardierim. Ten mi kategoricky potvrdil, že kalabrijská pokuratúra nemá žiadnu informáciu o telefonáte Vadalu s R. Ficom a aj keby nejakú mala, určite by ju nedávala médiám. Nevylučuje, že nejaký vyšetrovací tím mohol disponovať nejakou dielčou informáciou tohto druhu, ale opakoval, že prokuratúra ňou nedisponuje." Ministrovi taktiež napísal o pripravovanej ceste Novockého, o ktorú sa neskôr zaujímal Robert Fico. Tento mail podľa aktualít mal preposlať Ficovi Lajčák.

V druhej časti, kedy sú mu kladené rôzne otázky, je prejav pán Fica uvoľnený, nekontroluje ho, necháva voľne plynúť neverbálku, vidíme jeho spontánne reakcie, keď sa nechce k niečom vyjadriť, keď mu lezie na nervy, že opäť sa ho pýtajú dookola to isté, alebo že má na vec iný názor.
Zdroj: Tony Štefunko