Na sociálnej sieti sa poslankyňa zverila so smutnou správou o úmrtí jej rodinnej príslušníčky: "Babinka moja milovaná, toľko žiaľu mám v sebe, že ho ťažko uniesť. Veľmi mi budeš chýbať."  V rozlúčkovom texte spomína na ich spoločné chvíle.

Ako ďalej napísala, posledné slová, ktoré jej babka povedala, boli: “Koľo muľa, koľo muľa Vladka”. Išlo o ich spoločné heslo, ktoré poslankyňa ďalej vysvetlila: "Keď si ma ako malé dievčatko učila, aby som po vašich schodoch bez zábradlia išla opatrne ´kolo múra´. Vždy keď sme po tých schodoch išli, pripomínala si mi to, a ja som svojou detskou hatlaninou opakovala koľo muľa."

Ako pri každej babke, ani pri starej mame Vladimíry Marcinkovej nechýbali vždy plné taniere jedla a plný žalúdok. "Och a tvoje gruľove rožky, zapražená polievka, halušky s tvarohom! Nikdy nezabudnem na tú chuť babinka. Najlepšie na svete! “Spravim ci tak jak v hoteľu,” hovorievala jej.

"Nechýbala si na mojich promóciách, ani na mojej svadbe, na Lininých krstinách či na mojom predvolebnom mítingu v Levoči. Fandila si mi úplne vo všetkom, modlila sa, keď som rodila, štátnicovala, maturovala…" dodala na záver poslankyňa na sociálnej sieti.

POZRITE SI SPOLOČNÉ FOTOGRAFIE MARCINKOVEJ S JEJ BABKOU

Prečítajte si tiež: