Majský je právoplatne odsúdený za podvody v nebankovkách Horizont Slovakia a BMG Invest. Celková škoda bola vyčíslená až na 14,87 miliónov eur (448 miliónov korún)! Po dlhom súdnom procese počas ktorého robil Majský obštrukcie, sa ho napokon podarilo 29. júla 2020 odsúdiť na 9-ročný nepodmienečný trest. Odsúdený ale využil možnosť takzvaného dovolania, ktoré mu ale nepomohlo.

„Päťčlenný senát Najvyššieho súdu na neverejnom zasadnutí odmietol dovolanie obvineného JUDr. Ing. Jozefa M. a to z dôvodu, že nezistil splnenie dovolacích dôvodov,“ napísala hovorkyňa NS Alexandra Važanová. Majský podal dovolanie proti uzneseniu NS, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovanému trestného súdu z 21. októbra 2015. Majský bol vtedy uznaný vinným z pokračovacieho trestného činu podvodu spolupáchateľstvom s uložením nepodmienečného trestu odňatia slobody vo výmere deväť rokov.

Majský počas procesu nechodil na pojednávania. Napokon bolo po ňom vyhlásené medzinárodné pátranie. Slovenská polícia na začiatku augusta 2020 potvrdila, že ho zadržali v pražskej nemocnici. Od vtedy je za mrežami a podľa najnovšieho rozhodnutia Najvyššieho súdu to tak bude ešte dlho.

Súťaž
Zdroj: archív