15.45 – Pojednávanie prerušené do zajtra. Začne sa tak ako dnes, od 9.00.

15.12 - Bývalý špeciálny prokurátor nemal s hotovosťou veľký problém. Pri zadržaní mal mať priamo u seba 5349 eur. Najviac bankoviek, až 16, boli 100-eruovky. No pri sebe mal mať aj 6 kusov 500-eurových bankoviek a 14 kusov bankoviek v hodnote 50 eur.

14.38 - V Kováčikovej kancelárii mali nájsť aj dokumenty týkajúce sa obvineného Norberta Bödöra. Okrem toho sa vraj našli u Kováčika aj listiny k prepusteniu Kudličku z väzby z roku 2017, dokumenty ku kauze Technopol, výpoveď Zoltána Andruskóa, ako aj veci k prípadu Ladislava Bašternáka. Toho v marci 2019 odsúdili za daňové podvody. U Bašternáka býval v minulosti vtedajší premiér Robert Fico.

14.22 - Prokurátor Michal Šúrek po prestávke číta zápisnicu z Kováčikovej domovej prehliadky. Podľa listinného dôkazu, ktorý Šúrek číta, našli v Kováčikovej pracovni 3-tisíc eur a 18-tisíc českých korún. Takmer 11-tisíc eur mali nájsť podľa denníka N aj na povale v krabici od cigár. 22. októbra minulého roku, keď Kováčika zadržali, mu našli v aute 10-tisíc eur.

14.15 - Pojednávanie pokračuje.

13.44 – Pojednávanie prerušené.

13.26 - Prokurátor číta výpoveď nebohého svedka Františka Böhma zo dňa 3. novembra 2020. Böhm v nej hovoril, ako malo prísť k úplatku 100-tisíc eur za prepustenie Kudličku, z ktorých 50-tisíc eur malo skončiť u Kováčika.

13.14 - „Svedkyňa mala pravdu, na prokuratúre som nemal prezývku. V jednom médiu bola taká moja fotka a bol k nej komentár "veľký zametač",“ povedal Kováčik. Teraz sudkyňa protokoluje jeho slová.

13.08 – Kováčik chcel pri svojom monológu poukázať na svoju údajnú ľudskosť: „Som rodinne založený. Snažil som sa byť k podriadeným ľudský. Nemuseli chodiť ráno do roboty, keď mali problém. Študovať spis a písať obžalobu mohli aj z domu. Ale nesmelo to ísť na úkor práce.“

13.04 – Kováčik sa už pár minút vyjadruje k svedkyni a popri tom sa tvári, ako keby sa prihováral k publiku. Pozerá sa na verejnosť a novinárov v pojednávacej miestnosti a reční. Všimla si to aj samosudkyňa: „Pán obžalovaný, komu to hovoríte? Médiám? So súdom komunikujte.“

12.55 – Výsluch Masarykovej skončil.

12.52 – Svedkyňu pobavila otázka sudkyne, či vie o nejakej Kováčikovej prezývke. Prvýkrát sa uškrnula a potom povedala, že si spomína len na jednu medializovanú. „Myslíte na pracovisku?,“ opýtala sa s úsmevom Masaryková s tým, že o žiadnej inej prezývke nevie.