Na svoj výrok nezabudla. Aj po mnohých rokoch ostali bývalej šéfke americkej diplomacie Madeleine Albrightovej v pamäti slová, ktoré v dobe vrcholiaceho mečiarizmu vyslovila na adresu Slovenska. „Momentálne je na mape Európy čierna diera, ktorá sa volá Slovensko,“ povedala vtedy na našu adresu a jej výrok rezonoval ešte poriadne dlho po jeho vyslovení.

Kiska pobúril Maďarov svojou kritikou: Dočkal sa ráznej reakcie

Tentokrát ho pripomenula nášmu prezidentovi Andrejovi Kiskovi počas jeho návštevy USA. „Madeleine Albrightová kedysi povedala o Slovensku, že je to čierna diera na mape Európy. Teraz v New Yorku sa ma opýtala, či sme jej už odpustili,“ prezradil Kiska, s čím na neho diplomatka vyrukovala. Jeho odpoveď ju zrejme potešila. „Práve naopak, dobre, že ste to v roku 1998 povedali, bol to pre nás budíček,“ odpovedal bývalej šéfke diplomacie náš prezident. „Zbavili sme sa Mečiara v poslednej chvíli,“ doplnil vo svojom statuse na sociálnej sieti.


Prezidenta potešilo aj stretnutie s Henrym Kissingerom.
Foto: facebook

Andrej Kiska ženil najstaršieho syna: Kde bola prvá dáma?

„Bývalá ministerka zahraničných vecí venuje starostlivú, až citovú pozornosť regiónu strednej Európy. Naše zaváhania vie pochopiť a úspechy oceniť. Hovorili sme spolu dlho o situácii v Európe, o amerických voľbách, o dôvere ľudí v štát,“ priblížil prezident ich spoločné stretnutie.

Okrem Albrightovej sa pochválil aj stretnutím s ďalším americkým diplomatom. „Henry Kissinger radil štyrom americkým prezidentom a dodnes patrí medzi najrešpektovanejšie postavy svetovej diplomacie. Má 93 rokov, ale stále je to vášnivý diskutér. Má obrovský prehľad. Skôr, ako vám povie svoj názor, chce počuť ten váš. Prezident neprezident,“ prezradil detaily stretnutia Kiska.