NAKA bývalého šéfa SŠHR obvinila ešte v apríli minulého roku z korupcie. Podľa zistení TV JOJ sa mal Kurilovskej výsluch týkať vyšetrovania prípadu podozrivých nákupov bojovej techniky, konkrétne uvoľňovacích tankov. Tie mala SŠHR nakúpiť od MSM Martin za viac ako tri milióny eur. Po Kičurovom obvinení ale štátna spoločnosť od zmluvy odstúpila. Dôvodom zrušenia kontraktu bola okrem iného aj nečinnosť MSM, ktorá tanky nedodala ani po predĺžení lehoty.

Po Kurilovskej výsluchu sa nám s ňou podarilo skontaktovať a prezradila presné dôvody, pre ktoré bola na NAKA. Kičura rektorku pred dvomi rokmi požiadal listom, aby Akadémia policajného zboru nominovala do pracovnej skupiny SŠHR člena, ktorý bude pri niektorých rozhodovaniach. To Kurilovská splnila a určila na to jedného z pedagógov. Po rokovaniach skupiny za ňou ale pedagóg prišiel a predniesol jej výhrady, ktoré má voči postupom v skupine a záverom napísaným v zápisnici z rokovania.

„Stotožnila som sa s jeho argumentami a napísala som na SŠHR rozhorčený list. Bola som vypovedať k tomu listu,“ povedala pre Plus JEDEN DEŇ Kurilovská s tým, že potom sa akadémia vzdala členstva v skupine. Rektorka prezradila aj dôvod, ktorý sa jej nepozdával: „Na zasadnutí skupiny nebolo prerokovaná otázka, ktorá sa týkala pásovej a kolesovej techniky. Nebolo zdôvodnené, prečo táto technika bude umiestnená v presne vytypovaných objektoch. Nebolo to zdôvodnené, nebolo to prerokované a bolo to potom v zápisnici, že "akože" to skupina prerokovala.“