Veronika Remišová je rodená Žilinčanka, no vysokú školu navštevovala v Bratislave. Tu študovala na VŠMU, odkiaľ má doktorát z odboru divadelného umenia. Istú časť štúdia však prežila aj v zahraničí – na parížskej univerzite Sorbonna ukončila magisterské štúdium v oblasti audiovizuálnej komunikácie, v Bruseli zas absolvovala štúdium medzinárodných vzťahov.

Keď sa dostala na slávnu francúzsku školu, mala už skončený tretí ročník VŠMU. V krajine pobudla jeden rok, naraz totiž absolvovala tretí aj štvrtý ročník. Štúdium ukončila vo francúzštine a počas neho dokonca bývala v kláštore. Prinútila ju k tomu ťažká finančná situácia v rodine. „Rehoľné sestry mi za prácu poskytli ubytovanie a stravu. Pracovala som v kuchyni, v záhrade, okolo domu,“priznala sa Remišová v rozhovore pre týždenník Život. Pre finančnú situáciu a náročné štúdium dokonca tvrdí, že počas svojho pobytu vo Francúzsku nebola ani raz na káve.

Neskôr niekoľko rokov spoločne s manželom žila v Bruseli, kde pôsobila v Európskej komisii. Podľa jej slov sa rozhodli vrátiť na Slovensko, pretože v Belgicku sa cítili ako v „zlatej klietke“. Po návrate na Slovensko krátky čas prednášala na Univerzite Komenského.

Na život v Belgicku má tiež „zaujímavé“ spomienky. Ešte počas stáže v roku 2002 sa totiž pravidelne zúčastňovala na modlitebných skupinách a chodila aj do kostola, vďaka čomu na ňu kolegovia pozerali ako na „náboženskú fanatičku“.

Remišová nakoniec vstúpila do verejného života v roku 2014, keď začínala v komunálnej politike. Na kandidátke strany OľaNO vo voľbách v roku 2016 figurovala na prvom mieste. Verejnosť vtedy zaujala aj investigatívnymi blogmi, pomocou ktorých odhalila niekoľko káuz bývalej vlády. Do politiky vstúpila s tým, že chcela spraviť zmeny v školstve, nakoniec zakotvila pri investíciách a regionálnom rozvoji. Tento rezort v súčasnosti vedie. V minulosti vystupovala po boku Igora Matoviča, v parlamente dokonca patrila medzi najviac aktívnych politikov. Pred rokom zo strany odišla a neskôr sa pridala k novému projektu exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí, ktorú už najnovšie vedie.

Remišovej pokojná povaha zrejme vyplýva aj z toho, že je šťastne zadaná, s manželom majú dvoch synov. "S manželom sme boli spolužiaci na bilingválnom belgickom lýceu. A hlavne sme spoločne skautovali,  obaja sme viedli tímy malých skautiek a skautov. To nás zocelilo aj na náročné situácie, vieme postaviť latrínu, variť pre 100 ľudí, rozložiť oheň aj s mokrým drevom  a podobné užitočné veci, ktoré sa vám zídu v horách a letných táboroch, kde máte na starosti kopec hravých detí," prezradila vicepremiérka.