Status, ktorý sa šíril prostredníctvom sociálnej siete a šéfa KDH sa tak veľmi dotkol, znel: “Špina Hlina, dal svojho otca do starobinca”. Hlina vo svojej následnej reakcii priznal, že jeho vzťah s otcom bol komplikovaný a celú vec v emotívnom odkaze vysvetlil. “Naozaj som sa chcel tomuto vyhnúť, je to pre mňa veľmi citlivá záležitnosť, keďže však niekto nemá zábrany už absolútne pred ničím, tak k tomu dovoľte uviesť: Moja mama sa rozviedla, keď som mal desať rokov. Môj otec bol ťažký alkoholik a áno, napíšem to, keby som v tom veku vedel, že to, čo sme zažívali doma, môže skončiť nejakým „dohovorom“, tak by som oň s plačom prosil.”

Hlina vo svojom statuse na otca spomína ako na mimoriadne šikovného stolára, ktorého však zničil alkohol. “Môj otec bol veľmi šikovný stolár, ešte teraz stretnem na Orave ľudí, ktorí povedia, že také okná a dvere ako vedel urobiť, nevedel nik. Zničil ho však alkohol. Neskôr nad ním vyhral, ale o nás sa nezaujímal. Zažil som si všeličo, neprajem nikomu. Zažil som si skutočnú chudobu.”

V minulosti Alojz Hlina priviezol pred parlament ovce.
V minulosti Alojz Hlina priviezol pred parlament ovce.
Zdroj: anc

Ďalej Hlina opisuje ťažké rodinné pomery, pričom sa vracia do čias, kedy jeho matka musela chodiť do viacerých zamestnaní, aby deti mohli vyštudovať. “Ja som od trinástich rokov chodil na bratov občiansky brigádovať, v lete som čistil kanály a kosil, na jeseň sme po večeroch chodili na triedičku zemiakov. Boli to ťažké časy, vyrastali sme bez otca. Moja mama sa nikdy druhýkrát nevydala, sľúbila to biskupovi, lebo chcela prijímať Sv. Prijímanie.”

Líder kresťanskej strany sa tiež priznáva k tomu, že otca nevidel 35 rokov, no zároveň zdôrazňuje, že akonáhle sa rodina dozvedela o jeho zlom zdravotnom stave, rozhodli sa o neho postarať. “Najstarší brat prevzal plnú starostlivosť a zabezpečil mu umiestnenie u neverejného poskytovateľa sociálnej služby v blízkosti svojho bydliska.

Alojz Hlina
Alojz Hlina
Zdroj: Pavel Neubauer

Je s ním ako aj s domovom sociálnych služieb v intenzívnom kontakte. Ja som po viac ako tridsatichpiatich rokoch tiež zvládol ísť ho pozrieť. Bolo to pre mňa náročné, ale zvládol som to. Je a bude o neho postarené aj napriek tomu všetkému, čo sa stalo.

Má Alzheimera v pokročilom štádiu a vyžaduje plnú starostlivosť. Tú má a bude mať zabezpečenú. Chcem poprosiť, ak sa dá, nevťahujte tieto osobné a citlivé záležitosti do politického zápasu. Ak niekto hľadal, čo na mňa vytiahnuť, lebo už hriech rozliatie mlieka nestačí a našli, že "špina Hlina dal otca do starobinca", tak takéto sú okolnosti, ak by niekoho zaujímali,” doplnil líder KDH.

Mohlo by vás zaujímať: