Videli ste film Únos?

- Nevidel som ho, ani si ho nepozriem.Prečo?- Lebo viem, ako to so zavlečením bolo a film je len fikcia. Ako to bolo?- Som viazaný mlčanlivosťou, takže o prípade hovoriť nemôžem.

Mečiar vo forme v Ta3 útočil, zavádzal a konšpiroval: „Ide o Ficovu hlavu“

Prijali ste zastupovanie Ivana Lexu z presvedčenia o jeho nevine alebo to bola pre vás čisto profesionálna výzva?- Máte mylné predstavy o advokácii. Pokiaľ by advokát poskytoval svoje služby z presvedčenia o nevine, boli sme sme všetci hladní. Každý má právo na advokáta a obhajobu nesmie advokát odmietnuť.Poskytovali ste svoje služby Ivanovi Lexovi aj v čase, keď žil v Juhoafrickej republike?- Nevedel som, kde sa nachádza. Neboli ste ani v kontakte?- Neboli sme v kontakte.Na čom by ste postavili obhajobu Ivana Lexu, keby neexistovali Mečiarove amnestie?- Neviem, z čoho by bol obvinený.Zo zavlečenia nášho občana do cudziny.- Čo s tým má pán Lexa?

Šéf VšZP by mal dať po telefonáte od Fica výpoveď

Čiže vy neveríte, že SIS pod vedením Ivana Lexu uniesla Michala Kováča?- Kde začína viera, tam končí rozum. Viem však jedno, ten, kto spískal zavlečenie, bol amatér. Chcete tým povedať, že sa pán Kováč zavliekol do cudziny sám?- Pokiaľ pána Kováča uniesli, niekto to musel zorganizovať. A ten, kto to zorganizoval, bol právny analfabet. Ak by to robil právnik, vedel by, že z nepráva nemôže vzniknúť právo. Takže bolo od začiatku jasné, že Kováča si v tom Rakúsku nenechajú.Vylučujete, že by to urobila SIS?- Nevylučujem, ale čo s tým má pán Lexa?

Mečiar na súde: Z vrecka vytiahol dve tisícky a podal ich protivníčke

Mohla niečo také urobiť SIS bez jeho vedomia?- V čase, keď sa to organizovalo, v SIS nepôsobil. Nastúpil tam dva týždne pred tým.Čiže o tom nevedel, tvrdíte?- On to popiera.Ak by boli zrušené amnestie a prípad by sa začal opakovane vyšetrovať, zastupovali by ste ho znovu?- Už mám 74 rokov.Mali by byť zrušené?- Zrušiť parlamentným rozhodnutím možno všetko, ale je potrebné sa pozrieť na dôsledky.

Bezočivý Mečiar o amnestiách: Toto odkázal poslancom!

Aké dôsledky máte na mysli?- Zrušme amnestie, ale potom môžeme zrušiť všetko, čo sa nám z minulosti nepáči? Zrušíme aj rozhodnutie o obžalobe Tisa? Amnestie sú rozhodnutie prezidenta republiky.Existuje právne čistá cesta ich zrušiť?- Amnestie udelené Vladimírom Mečiarom boli nemorálne a zle napísané. Ale je to rozhodnutie hlavy štátu a to je platné.Takže ich nemožno napadnúť?- Je to rozhodnutie prezidenta, ktoré nie je možné zrušiť. Ale ako som povedal, môžeme to urobiť, ale vyrobíme tým nebezpečný precedens. Dovolím si povedať, že zrušenie amnestií je len politická propaganda.

EXKLUZÍVNE ODHALENIE: Našli sme luxusné vily bývalých mečiarovcov na Jadrane, susedia prehovorili!

Ak by aj došlo k zrušeniu amnestií, nie je už skutok premlčaný?- O tom rozhodne vyšetrovateľ.Váš právny názor na to je aký?- Neviem si predstaviť, na základe čoho by malo byť obnovené vyšetrovanie. Niekto by musel podať podnet. A druhá vec, nemôžeme hovoriť o obnovení vyšetrovania, na ktoré bola udelená amnestia. Lebo ak bol skutok amnestovaný, nemohol sa vyšetrovať. A ak sa vyšetroval, tak potom v rozpore s amnestiou.Ste v kontakte s Ivanom Lexom?- Nestretávame sa, ale zavoláme si, keď treba.Neboli ste s ním v tieto dni, keď sa začalo diskutovať o zrušení amnestií?- Nie. Nebol dôvod.Akú rolu pri zastupovaní Ivana Lexu zohrali peniaze?- Každý advokát to robí za peniaze. Človek nemôže pracovať zadarmo.

Viac na Pluska.sk: