Zlatica Kušnírová

Matka zavraždenej Martiny Zlatica Kušnírová vytrvalo bojuje za vyšetrenie vraždy jej dcéry. Nebude spokojná, kým nebudú vinníci odsúdení. „O obvinení Mariana Kočnera som sa dozvedela cestou domov z Bratislavy. Nepáči sa mi vyjadrenie, že mu hrozí 20- až 25-ročné väzenie. To je veľmi málo za to všetko, čo navystrájal - nehovoriac o dvojnásobnej poprave. Ja by som bola najradšej, keby dostal doživotie. Vo vyšetrovaní by sa však malo naďalej intenzívne pokračovať - Kočner v tom nie je sám, čo tvrdím od prvej minúty. Takto by to bolo veľmi jednoduché. Treba nájsť ďalších a obviniť ich. Som si istá, že záujem na vražde mali aj iní a sú v tom viacerí zainteresovaní. Takže nie som spokojná, lebo tam bude oveľa viac a pôjde to vysoko, vysoko ďalej. Ale, chvalabohu, že sa ľady pohli,” zhodnotila zronená matka. 

Spomienka na zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, ktorú pred rokom zavraždili v ich dome vo Veľkej Mači. Na snímke je pani Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny.
Zdroj: MATEJ KALINA
Arpád Šoltész

Novinár a zakladateľ Investigatívneho centra Jána Kuciaka Arpád Šoltész ocenil prácu polície. „Je to skvelá práca polície a dáva nám to nádej, že sa podarí vraždu Martiny a Jána kompletne objasniť. Je to malý zázrak, že sa to podarilo dostať do takéhoto štádia. Kočner nemusel byť jediný objednávateľ, je to jedna z hypotéz, s ktorou pravdepodobne pracujú aj vyšetrovatelia, ale špekulovať o tom bez dostatočnej znalosti dôkazov nemá veľký význam.“

Arpád Soltész
Zdroj: facebook A. S.