Aj Miriamina dcéra Nikola († 25) sa rovnako ako Adam liečila na hematologickom oddelení. Obaja zažili necitlivý prístup zdravotných sestier. Najhoršie na tom bolo, že Miriam nemohla so svojou dcérou stráviť posledné chvíle života!

„Prosila som primára, aby som mohla ostať s dcérou cez víkend, keď sú Vianoce. Pán primár mi to však neumožnil,“ povedala pre Plus JEDEN DEŇ zdrvená matka.

Rozhodnutie primára hematologického oddelenia martinskej nemocnice šokovalo aj našu čitateľku z Horehronia. Jej ťažko chorého syna († 22) liečili ostatné štyri roky v Národnom onkologickom ústave v Bratislave.

Vždy keď dostával chemoterapiu, dovolili jej byť pri ňom tak dlho, ako sa dalo. Aj mimo návštevných hodín. Keď sa jeho stav v decembri zhoršil natoľko, že mu už lekári nedokázali pomôcť, poskytli jej na niekoľko dní posteľ v jeho izbe, aby mohla byť s ním až do poslednej chvíle.

Oslovili sme aj iné nemocnice, ako by v takomto prípade postupovali ony. Univerzitná nemocnica v Bratislave sa k prípadom veľmi vyjadrovať nechcela.

„Pretože nepoznáme podrobnosti prípadu a nevieme posúdiť relevantnosť medializovaných informácií, otázku považujeme za hypotetickú,“ uviedla hovorkyňa UNB Petra Maťašovská.

V banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici sa rodine umierajúceho pacienta snažia vyjsť v ústrety. „V prípade, že to diagnóza a prevádzka oddelenia umožňujú, je príbuzným, po dohode s primárom alebo prednostom kliniky, umožnený pobyt pri lôžku pacienta,“ uviedla hovorkyňa Ružena Maťašeje. Rovnako je to aj v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach.

„Na základe dohody v prípade, že zdravotný stav pacienta je vážny až kritický a vyžaduje si osobitný zreteľ, povolíme prítomnosť príbuzných pri lôžku pacienta aj mimo ordinačných hodín, ale s rešpektovaním liečebného režimu ostatných pacientov,“ uviedol námestník riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Igor Jenčo.

Čítajte viac

Viac sa dozviete