Predvolebná kampaň sa rozbieha a naprieč celým Slovenskom už môžeme vidieť stovky bilbordov politických strán s tvárami ich predstaviteľov. Na jednom z nich sa však aktuálne objavil nepríjemný odkaz. Do plagátu s Michalom Šimečkom totiž niekto vrazil krompáč a umiestnil ho rovno do hlavy predsedu Progresívneho Slovenska.

"Je mi ľúto, ako zhrubla politická kultúra na Slovensku. Môžu za to najmä politici zo Smeru, ĽSNS a Republiky, no veľký podiel má žiaľ aj bývalý premiér Matovič, a všetci, ktorí mu roky kryli chrbát," napísal na sociálnej sieti predseda strany a doplnil, že "vyhrážky dostávam priebežne, podobne ako iní politici a političky. A hoci táto konkrétna forma je ozaj extrémna, na mojom odhodlaní nič nezmení." Pomaľované a strhnuté bilbordy sú už klasikou, krompáč v hlave je ale oveľa nebezpečnejším gestom.

Odborníci už dlhšie predpovedajú, že nás počas najbližších mesiacov čaká pravdepodobne najšpinavšia a najintenzívnejšia kampaň pred parlamentnými voľbami. Už teraz proti sebe stojí množstvo táborov s mimoriadne odlišnými názormi nielen na domácu, ale aj zahraničnú politiku.

POZRITE SI FOTOGRAFIU KROMPÁČA ZAPICHNUTÉHO V BILBORDE

Prečítajte si aj: