Eštok vo svojom statuse nazýva Štefana Holého papalášom. "Vicepremiér Štefan Holý je bez diskusií najzbytočnejším členom slovenskej vlády. No úspešne sa uchádza aj o ďalší superlatív – najväčší vládny papaláš," píše Eštok.

Kameňom úrazu sa tentokrát stala zmluva o vypožičaní limuzíny luxusnej značky. "Dnes, v čase, keď sa všetci majú uskromňovať a Igor Matovič nám hrozí drastickým zvyšovaním DPH, si pán Holý ako správny papaláš povedal, že si trošku zvýši pracovný komfort. Prečo by sa mal voziť v obyčajnom služobnom aute, keď sa môže voziť za štátne peniaze v superluxusnej limuzíne od Mercedesu?," pýta sa Pellgriniho poslanec.

O reakciu sme požiadali aj Holého, ktorý sa voči tvrdeniam Šutaja Eštoka rázne ohradil. "Od pána Šutaj Eštoka by som ako od právnika očakával, že zvláda aspoň základné čítanie zmlúv s porozumením. Pán Šutaj Eštok má asi pocit, že jeho lživé konštrukcie pre jeho publikum stačia, ja si však myslím, že ľudia si vedia urobiť názor sami a nie sú odkázaní na jednoduché manipulácie. Zmluva, ktorú poslanec Šutaj Eštok zverejnil, opisuje, že spoločnosť NOESIS Strategies, s.r.o., ktorú spoluvlastním, zapožičala bezodplatne, teda zadarmo, auto pre štát, ktoré moja firma vlastní od roku 2019," uviedol v reakcii Holý. 

Štefan Holý, podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Holý tiež dodáva, že tento fakt je zrejmý aj z majetkového priznania.  "Toto auto používam ako služobné a štát teda nemusel pre mňa žiadne služobné auto kupovať. Štát platí len palivo a údržbu, tak, ako by robil aj v prípade štátneho auta," povedal. "Zmluva je uzatvorená len na dobu, počas ktorej som v štátnej funkcii. Keď teda vo funkcii skončím, skončí aj táto zmluva. Ide pritom o bežný postup, ktorý v minulosti využili viacerí ministri. Rozumiem, že pán poslanec hľadá senzáciu a chce sa zviditeľniť, nabudúce však uvítam, ak bude posielať odkazy napríklad o návrhoch zákonov a nie o vymyslených pseudokauzách a ním nepochopených zmluvách," uzavrel. 

Podľa informácii denníka Plus JEDEN DEŇ by cena vozidla mala siahať až do výšky 150 000 eur.

Fotografiu lusuxnej limuzíny nájdete v galérii.

Prečítajte si tiež: