Kollár sa svojím plánom vziať so sebou aj viacero z jeho ratolestí netajil ani počas včerajšieho rána. Prezradil totiž, že Svätého Otca s ním navštívi viacero detí, nie však všetky: „Úplne malé neberiem, tie by z toho nič nemali. Takže beriem len tie staršie, od školákov,“ upresnil Kollár s tým, že na stretnutie nedorazí dcéra Natália Barnová.

Politik sa na stretnutie s pápežom tešil aj kvôli svojim potomkom. „Moje deti budú mať možnosť stretnúť sa s jedným z najmocnejších a najvplyvnejších ľudí tejto planéty. Budú mať možnosť priamo v realite sledovať, že aj keď ten človek patrí medzi najvplyvnejších ľudí na svete, tak je veľmi pokorný, srdečný, priateľský a hlavne chce ľudí spájať a upokojovať situáciu,” povedal nám s tým, že chce, aby na vlastné oči videli, že moc sa nemusí zneužívať.

Podľa Kollára má táto návšteva najmä výchovný cieľ. „Detská duša si môže myslieť, že tí najbohatší a najvplyvnejší musia byť veľmi razantní, mocenskí a u Svätého Otca budú vidieť úplný opak,“ povedal.

Šéf parlamentu ocenil pápeža, že ľudí spája. Preto mu neprekážajú ani témy, na ktoré majú rozdielne názory. Napríklad téma migrantov. „To je v poriadku. Najdôležitejšie je počúvať aj názor druhého. Každý má právo sa mýliť. Toto nie je zásadný problém. Mne sa páči, že tento pápež je moderný a pokrokový,“ povedal.

Zároveň dodal, že sa chce osobne pápežovi aj poďakovať. „Viete, kedysi nechceli niektorí kňazi krstiť deti, ktoré neboli narodené v manželskom zväzku. Cirkev niektorých ľudí aj odstrkovala, no ja si myslím, že každý patrí Bohu, každý človek, každé dieťa, bez ohľadu na to, akých má rodičov. A to sa mi páči, že tento pápež nerobí rozdiely. Chcem mu poďakovať, že cirkev modernizuje,“ dodal Kollár. Po stretnutí prezradil, ako na jeho potomkov Svätý Otec reagoval: „Vedel, že nás je veľa. Hovoril, že v deťoch je budúcnosť a staroba sú korene.”

FOTO Kollára s pápežom nájdete v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: