Kočner držal dôležitých ľudí vo zveráku, to písal bývalej milenke Zsuzsovej. Cítil sa ako mafiánsky boss, ktorý ovládal prokurátorov, sudcov, policajtov aj politikov. Svojej „volavke“ dával tajné úlohy, ktorá mužov lákala do pasce. A to preto, aby ich Kočner mohol vydierať a nezavadzali mu v jeho plánoch. 


Túto Kočnerovu pavučinu pre Denník N opísali vyšetrovatelia na vyše dvadsiatich stranách uznesenia o vznesení obvinenia objednávky z vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka (†27). Pri tejto ohavnej tragédii zahynula aj jeho snúbenica archeologička Martina Kušnírová (†27). V dokumentoch sa spomína aj to, prečo sa Kočner cítil taký neohrozený.

Marian Kočner si mal objednať vraždu Jána Kuciaka
Marian Kočner si mal objednať vraždu Jána Kuciaka


Na Kuciaka spravodajci platení Kočnerom nedokázali nič nájsť. „Žije ako mních,“ hlásil bývalý siskár Peter Tóth. Ten pre obvineného podnikateľa koordinoval sledovaciu činnosť niekoľkých novinárov. Podľa vyšetrovateľov sa aj pre "nenazbieranie špiny" rozhodol Kočner objednať Kuciakovu vraždu.


V dokumentoch sa spomínajú dôkazy proti údajnému objednávateľovi, ide o záznamy zo sledovania Kuciaka. Vyšetrovatelia podľa Denníka N vedia dokázať, že ich odovzdal Zsuzsovej a ona ich posunula vykonávateľom. Zistili aj to, ako sa stretávali a platil peniaze Zsuzsovej.